Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tornī – Alda Kļaviņa pašportreti un ainavas 1

Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā ieguvējs mākslinieks liepājnieks Aldis Kļaviņš 8. jūnijā pulksten 17 aicina uz izstādes “Skatos apkārt un sevī” atklāšanu Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, kur būs skatāmi viņa pašportreti un ainavas.

Aldis Kļaviņš ir Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes profesors vizuālajā mākslā. Ilgus gadus strādājis Liepājas teātrī kā galvenais mākslinieks, darbojies scenogrāfijas un dizaina jomā. Saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni (2011), Goda liepājnieka titulu (2013), Jāzepa Pīgožņa balvu Latvijas ainavu glezniecībā (2017).

Mākslinieks strādā visās glezniecības tehnikās, bet pēdējos gados nozīmīga kļuvusi gleznošana plenērā un dabas kā pasaules plašuma un daudzveidības atainošana, stāsta mākslas zinātnieks Māris Brancis. Izstādē tornī būs apskatāmas A.Kļaviņa radītās ainavas, kas veltītas jūras tēmai, kā arī vairāki, dažādos laikos tapuši pašportreti, kuros jaušams gleznotāja viegls smaids par sevi. Sevišķi portretos gleznotājs meklē jaunus izteiksmes līdzekļus, mazāk aprobētas formas, izmantojot sirreālisma, oparta, dadaisma un citu moderno mākslas virzienu piedāvātās iespējas, ļaujot paplašināt portreta saturisko un garīgo interpretāciju.

Izstāde Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī būs apskatāma līdz 19. jūlijam.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Izstādes