Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tornī – septiņas noskaņas (FOTO)

Gleznu izstādē “Septiņas noskaņas” Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī apskatāmi mākslinieces Alisas Gibetas un viņas sešu audzēkņu darbi eļļas gleznās – klusās dabas, ainavas un portreti –, informē Jelgavas reģionālā Tūrisma centra pārstāve Sandra Grigorjeva.

A.Gibeta dzimusi Sanktpēterburgā 1979. gadā, ieguvusi klasisku māksliniecisko izglītību Valsts akadēmiskajā mākslas licejā un Iļjas Repina Sanktpēterburgas Akadēmiskajā glezniecības, tēlniecības un arhitektūras institūtā. Izvēloties mākslas darbu tēmas, A.Gibeta paliek uzticīga reālistiskajai glezniecības skolai un baleta tematikai. Viņu saista cilvēka ķermeņa plastika, jūtas, emocijas, intimitāte un mirkļa valdzinājums. Jau trīs gadus māksliniece sevi sauc par jelgavnieci un izveidojusi gleznošanas studiju, kurā pasniedz glezniecību iesācējiem.

Gleznu izstādē “Septiņas noskaņas” varēs aplūkot mākslinieces un viņas skolnieču – Ievas Bērziņas, Lienes Upenieces, Zojas Petrakovas, Vijas Čerņakas, Vēsmas Muižnieces un Anitas Rācenes – dažādo noskaņu atainojumu gleznās. Studijas dalībnieces ir nobriedušas personības, profesionāles savā jomā – pedagoģijā, medicīnā, finansēs un citās –, bet studijā atklājušas jaunus apvāršņus pašizpausmei. Radošais darbs vainagojies kopīgā izstādē, kurā izcelta katras individualitāte un redzējums, tāpēc tā guvusi nosaukumu, kas balstās idejā par dažādajām noskaņām.

Izstāde “Septiņas noskaņas” būs apskatāma līdz 26. jūnijam Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa kāpņu telpā.


Foto: Ruslans Antropovs


Pievieno komentāru

Izstādes