Zviedrijas vēstnieks atklāj klimata izmaiņām veltītu izstādi (FOTO)

Lai iepazītu Jelgavu un atklātu Zviedrijas dienas, otrdien pilsētā oficiālā vizītē bija ieradušies Zviedrijas Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms un Jelgavas sadraudzības pilsētas Nakas pārstāvji. Delegācija tikās ar Jelgavas Domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu, apmeklēja uzņēmumus, LLU un atklāja vairākas izstādes.

Vakarpusē vēstnieks apmeklēja Jelgavas Mākslas skolu, kur atklāja klimata izmaiņām veltītu izstādi, un Sv.Trīsvienības baznīcas torni, kur savukārt atklāja izstādi «Zviedrija no putna lidojuma» un zviedru filmu festivālu. Ceļojošajā izstādē «Aci pret aci ar klimatu» Latvijas un Zviedrijas bērnu un pieaugušo zīmējumos skatāmas gan pēc palīdzības kliedzošas zivis, gan zemeslode, kas vēlas nomazgāt sārņus.

Katru reizi, kad izstāde tiek pārvesta uz citu skolu (pēc Jelgavas zīmējumi dosies uz Balviem), tai pievienojas viens zīmējums no iepriekšējās mācību iestādes audzēkņu paveiktā. «Klimata izmaiņas ir lielākā problēma, kā cilvēks ietekmē pasauli,» norādīja H.Landerholms. Izstādes devīze ir «Domā globāli, bet rīkojies lokāli!», un tā tapusi pēc Zviedrijas institūta iniciatīvas. 

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 19.marta, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Izstādes