Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā īpašā seansā būs skatāma filma “Oļegs”; decembra sākumā tā tiks izrādīta arī skolēniem (VIDEO) 1

Ceturtdien, 7. novembrī, pulksten 17.30 Jelgavas Kultūras namā tiks izrādīta starptautisku atzinību guvusī režisora Jura Kursieša filma “Oļegs”, klātesot gan pašam režisoram, gan arī filmā redzamā Jelgavas kora “Spīgo” dalībniecēm un tā mākslinieciskajai vadītājai Līgai Celmai-Kursietei. Decembra sākumā projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros filmu plānots rādīt arī skolēniem. 

Filmas “Oļegs” pamatā ir patiess stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama.

Filmas scenārija autori ir režisors Juris Kursietis, žurnālists Kaspars Odiņš un Līga Celma-Kursiete, Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu kora “Spīgo” mākslinieciskā vadītāja. Koris “Spīgo” līdz šim ieguvis plašu atzinību gan Latvijā, gan pasaulē un ir viens no Jelgavas lepnumiem. Filmā koris redzams vienā no Ziemassvētku sarīkojuma ainām Beļģijā. 

Savukārt decembra sākumā projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros filma tiks rādīta Jelgavas Valsts ģimnāzijā, 4. vidusskolā un Jelgavas tehnikumā. Pēc filmas demonstrēšanas paredzēta diskusija par mūsdienu cilvēku tirdzniecību, lai veidotu un stiprinātu skolēnos izpratni par cilvēku tirdzniecības riskiem un sekām.  

Kā norāda eksperti, skolēniem ir svarīgi būt informētiem par cilvēku tirdzniecību, jo nevienā pasaules valstī neviens cilvēks nav pasargāts no situācijām, kuru rezultātā cilvēks var nonākt seksuālā, darba verdzības, piespiedu ubagošanas, noziedzības vai orgānu izņemšanas ekspluatācijā.

Latvijā kopš 2014. gada reģistrēti un palīdzība sniegta 138 cilvēku tirdzniecības upuriem, no tiem 15 ir bērni. Tiesa, reālais upuru skaits varētu būt krietni lielāks, jo mūsdienu verdzība ir ļoti latents un ikdienā un sadzīvē grūti atpazīstams nozieguma veids. Kā liecina dati, Latvijā jaunākais cilvēku tirdzniecības upuris, kuram sniegta palīdzība un sociālā rehabilitācija, bijis vien 10 gadus vecs bērns, savukārt vecākais – 65 gadus veca sieviete.

Jura Kursieša filma “Oļegs” saņēmusi astoņas nacionālās kinobalvas “Lielais Kristaps” nominācijas, to skaitā kā labākā filma, labākais režisors, labākais aktieris un labākais scenārijs. Filma nesen arī novērtēta kinofestivālā “CinEast” Luksemburgā, kur saņēmusi “Grand Prix”.

Galveno lomu filmā atveido lietuvietis Valentīns Novopoļskis (Valentinas Novopolskis), tāpat filmā redzami poļu aktieri Dāvids Ogrodņiks (Dawid Ogrodnik), Anna Pročņaka (Anna Prochniak), Ādams Šiškovskis (Adam Szyszkowski) un latviešu aktieri Jurijs Djakonovs, Guna Zariņa, Edgars Samītis u. c. Filma ir Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopražojums.

Filmas “Oļegs” demonstrēšanu  Jelgavā  organizē  un koordinē biedrība “Kinopunkts” sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un studiju “Tasse Film”. 

Filmas treileris: https://www.youtube.com/watch?v=hMiUFsN_8wk 

 


Foto un video: publicitātes 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

loha

Oļegs - lohs no Latvijas. Par to ir stāsts

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.06 17:06

Kultūra un izklaide