Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas koriem augsts novērtējums skatē (FOTO) 4

Ne tikai saulainais pavasaris bija labvēlīgi iespaidojis gan dalībniekus, gan žūriju pilsētas koru skatē, kas aprīļa pirmajā sestdienā norisinājās Jelgavas pilī. “Patīkami, ka arī nākamajā gadā pēc Dziesmu svētkiem kori ne tikai nav pajukuši, bet parādījušies arī jauni,” pēc kolektīvu noklausīšanās atzīmēja Jelgavas koru apriņķa virsdiriģents Edgars Vītols, uzteikdams Maijas un Ērika Branku vadīto atraktīvo vīru kori “Balts”. 

Ne velti žūrija, kuras sastāvā bez E.Vītola bija arī Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore, Saldus un Dobeles koru apriņķu virsdiriģente Māra Marnauza, kā arī Valsts akadēmiskā kora “Latvija” mākslinieks un Bauskas koru apriņķa virsdiriģents Uģis Matvejs, lēma jaunizveidotajam korim piešķirt I pakāpes diplomu. 

Tiesa, “bargā” žūrija, kā to nodēvēja E.Vītols, atbilstoši I pakāpei novērtēja gandrīz visus skates dalībniekus – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes (JPPI) “Kultūra” jauktos korus “Balti” (mākslinieciskā vadītāja M.Branka), “Tik un tā” (G.Galiņš) un “Zemgale” (Guntis Pavilons), kā arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas jaukto kori “Skali” (Vilhelms Vācietis), Latvijas Lauksaimniecības universitātes vīru kori “Ozols” (Guntis Galiņš) un sieviešu kori “Liepa” (Inta Zakenfelde). 

Tomēr ne visiem tika pirmā pakāpe, jo divu kolektīvu sniegums pelnīti izpelnījās augstāko novērtējumu – tie bija Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris “Spīgo” (Līga Celma-Kursiete) un JPPI “Kultūra” jauktais koris “Mītava” (Agija Pizika).

 

Foto: Eva Pričiņa

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

hmm...

Kāpēc skatē drīkst dziedāt no notīm? Dejotāji gan nedejo ar aprakstiem rokās.

pirms gada, 2019.04.09 20:35

Sol

Ja dzied no mapēm,tad to nevar saukt par profesionalitāti.Tad drīz dziedās ar fonogrammu.

pirms gada, 2019.04.10 11:46

Mantrausis

Šī nebija triju Latvijas profesionālo koru skate! :)

pirms gada, 2019.04.10 12:05

Kultūra un izklaide