Jelgavas ledus skulptūru festivālu apmeklē vairāk nekā 85 tūkstoši skatītāju 20

Pagājušajā nedēļas nogalē Jelgavas 19. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu apmeklēja vairāk nekā 85 tūkstoši skatītāju. Ņemot vērā, ka lielo skulptūru apskate bija apgrūtināta, no otrdienas, 14.februāra, Pasta salā ledus skulptūras no pulksten 12 līdz 21 varēs apskatīt bez maksas. Plānots, ka skulptūras varēs apskatīt trīs dienas vai kamēr to ļaus laika apstākļi, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Klismeta.

Ņemot vērā lielo apmeklētāju skaitu, festivāla norises vietā drošības apsvērumu dēļ tika uzstādīti cilvēku plūsmu regulējoši nožogojumi pie ieejas lielo skulptūru teltī. Tā kā ledus skulptūras ir trausli ledus veidojumi, lai pasargātu tās no mainīgajiem laika apstākļiem, skulptūras bija novietotas zem jumta.

Pasta salu apmeklēja 85 tūkstoši cilvēku, un lielākais apmeklētāju pieplūdums bija sestdienas pēcpusdienā. Sestdien un svētdien Pasta sala bija atvērta apmeklētājiem no pulksten 11 līdz pēdējam apmeklētājam.

Savukārt autotransportam tika izveidotas papildus stāvvietas pilsētas centrā. Nedēļas nogalē Jelgavu šķērsoja vairāk nekā 111 tūkstoši transporta vienību (piektdien – 40 630, sestdien – 40 209, svētdien – 30 060). Tas ir četras reizes vairāk nekā parastā nedēļas nogalē.

Ar katru gadu pieaug ledus skulptūru festivāla popularitāte un organizatori atvainojas par sagādātajām neērtībām un pateicas ikvienam apmeklētājam par pacietību un sapratni!

Lielākā ledus skulptūru festivāla Ziemeļeiropā 2017.gada tēma bija «Karnevāls» un tēlnieki izveidoja 30 mazās individuālās skulptūras un 15 lielās ledus komandu skulptūras, kā arī ledus bāru, sniega un foto skulptūras. 19.Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā notika no 10. līdz 12.februārim.

FOTO: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Elza

paldies organizatoriem! Mums ļoti patika pasākums!

pirms 3 gadiem, 2017.02.13 15:25

Spodrīte

Mēsls ne svētki.

pirms 3 gadiem, 2017.02.14 12:12

Lauķi

Mēs esam pārcilvēki. Biļetes bija nodrukātas 30 ooo tūkstošiem .

pirms 3 gadiem, 2017.02.13 15:35

Kurlais

Samaksājām par ieejas biļeti, ok, izstāvējām nelielu rindu, gāja ātri. Bijām ar maziem bērniem. Cilvēku ļoti daudz. Šoka moments bija tad, kad ieraudzījām kilometrus garo rindu, kura bija jāizstāv, lai tiktu klāt ledus skulptūrām. Padomju laikos pēc desas nebija tik garas rindas! Nostāvējām 40 minūtes, nosalām tā, ka kājas atmira, palika sieva stāvēt un es ar bērniem pēc karstiem dzērieniem. Cenas-uzskrūvētas nenormāli! Nākam atpakaļ, rinda tikai nedaudz pavirzījusies. Rezultāts- domāsim, vai nākošgad turp doties.nezinu, vai tā bija arī citas dienas, mēs bijām svētdien.

pirms 3 gadiem, 2017.02.13 15:45

Anita

Mēs ar vīru bijām sestdien,neko neredzējuši aizgājām mājās-laikam jau šī bija pēdējā reize ,kad apmeklējām šo Haosu,ļooti žēl ka tāds pasākums izjuka.

pirms 3 gadiem, 2017.02.13 16:42

Andis

Ventspils pārņems nākošgad festivāla stafeti!!!
Lai viņiem izdodas labāk nekā Jelgavai.

pirms 3 gadiem, 2017.02.13 16:06

Anita

Nu Ventspilī arī izdosies-viņiem viss izdodas!

pirms 3 gadiem, 2017.02.13 16:44

apmeklētāja

Ja paši ir nīgri, tad nav ko doties uz pasākumu. Biļetes nemaz nebija dārgas. Varēja pirkt ar kuponu Kultūras namā. Cits jautājums, ka viena daļa apmeklētāju bija nekaunīgi.
Pie kasēm rindas gāja ātri. Neiecietība un tas, ka "dāmas" nogrūda bērnus un cilvēkus teltī, kas godīgi stāvēja. Tas gan bija. Nav ko vainot organizatorus. Mums rūgtumu sagādāja tieši nekaunīgi apmeklētāji.

pirms 3 gadiem, 2017.02.13 17:47

,,,

tie,kuri godīgi gaida rindā stāvēdami,vairs nav modē,vajag pārstrukturēties....

pirms 3 gadiem, 2017.02.13 18:14

Resnais

Ne ejiet uz Pasta salu, dabūsiet tur galu.

pirms 3 gadiem, 2017.02.13 18:39

(bez temata)

Pasākumu organizatori noteikti, ka no šīs pieredzes mācījās un nākamgad būs labāk :) Man patīk, ka manā pilsētā ir tik interesanti pasākumi.
Varbūt vienkārši vajag plašākas teltis? Vai plašākas ejas skatītājiem teltīs?

pirms 3 gadiem, 2017.02.13 19:32

Joksts

Es arī lielās skulptūras neredzēju, sāp kājas un tik ilgi nevaru nostāvēt. Tā , kā kultūrai ziedoju 2 eiro, redzēju tikai garu rindu, mazās formas skulptūriņas un caur miglaino logu lūrēju teltī. Tas arī viss lielu gandarījumu neizjutu tāpat arī sajūsmas nebija. Steberēju projām .Mums kultūra nepienākās.

pirms 3 gadiem, 2017.02.13 21:24

Marika

Cienījamie, pasākumu organizatori! Ideja un tēma - ok, bet pietrūka cilvēciskas pieejas, ir taču ziema, vai tas ir normāli, ja kilometru garajā rindā jāstāv, ja ir speciāli braukts, bet redzēt nesanāk, ja bērni pārsaluši? Vai tiešām nevarēja salas teritorijā uzriktēt vairākas skatuvītes ar iespēju tautai dziedāt, dejot līdzi, lai jautrība kūsā. Pietrūka svētku sajūtas, bet vilšanās bija pārpārēm. It kā jau kaut kas bija, bet vairāk gan ķeksītim un peļņai...izpalika kaut kas sirsniņai. varbūt, tiešām, laiks mainīt vietu, ja jau 19 gados neiemācījāmies....

pirms 3 gadiem, 2017.02.14 07:59

Esse

Bija daudz kas ļoti skaisti, taču pietrūka pieredzes un pārdomātas cilvēku plūsmu organizēšanas. Es ceru, ka organizētāji pēc tā visa analizēs pieredzi, pārdomās un nākošgad uztaisīs patiešām labi! Ja grib, tad Jelgavnieki arī var un ne tikai Venspilnieki.

pirms 3 gadiem, 2017.02.14 09:32

Modris

Mē lauku ļaudis visu varam.

pirms 3 gadiem, 2017.02.14 09:52

Sandra

Katram būs savs viedoklis, pozitīvs vai negatīvs, bet galvenais, ieklausīties un sadzirdēt šos viedokļus un ņemt vērā arī pasākumu organizatoriem, turpmāk organizējot šādus lielus pasākumus, ko patiesībā, būsim godīgi- Pasta sala ar mazo infrastruktūru vairs nespēj kvalitatīvi uzņemt!!! Es pati jau kādus 4 gadus vairs neapmeklēju šo pasākumu dēļ šiem te iemesliem – lielās rindas, haoss , pašas skulptūras normāli baudīt nav iespējams, viss ir tendēts tikai uz komerciju,utt. Atceroties ledus skulptūru pirmsākumus, kuros bijām regulāri apmeklētāji, man ar skumjām ir jāsecina, ko gan nauda izdara ar pasākuma formātu un būtību - no feina, sirsnīga un baudāma maza formāta pasākuma, kāds tas sākotnēji bija pie Kultūras nama un arī Uzvaras parkā, bet kurā jau šīs te visas tendences sāka pamazām parādīties, tas ir pārvēries par vienu trakoti komerciāli tendētu pasākumu ar mērķi pelnīt. Esmu par to, ka ir ieejas biļetes, jo šodien par velti ir pieejamas vairs tikai dažas lietas dabā, bet – ja tās ir ledus skulpūras,tad tās ir tikai un vienīgi ledus skulpūras, nevis vēl 10 citi blakus produkti , kas tur tiek piedāvāti un reizēm robežojas ar balagānu, jo – kur tad paliek pati ledus māksla – ledus skulptūru baudīšana ???? Nu nevajag jaukt kopā visu kā rosolā , paši Jūs izlaižat sabiedrību ar programmu pārbagātībām, gan mūziķi, gan salūti , gan vēl nezin kas ,un tad ir jautājums - uz kurieni tad esmu beigās atnācis..... Noskaņu mūzika , gaismas projekcijas uz skulptūrām un tikai un vienīgi pašas skulpūras - lūk, tādam manā uztverē būtu jābūt šim pasākumam, lai uz to atkal varētu nākt un skatīties......

pirms 3 gadiem, 2017.02.14 10:34

piekrītam

pateikts labi

pirms 3 gadiem, 2017.02.17 11:11

Vilma

Sandra,ja jau četrus gadus neapmeklējiet šo pasākumu,tad nevarat zināt,kā bija tad. Adrāk jau zāle bija zaļāka un debesis zilākas. Pēc biļetēm rindas bijušas vienmēr Aizpagājušajā gadā laika pastākļu dēļ jau otrā dienā skulptūras bija pa pusei sabrukušas. Arī pagājušajā lielās bija normālas tikai tādēļ,ka atradās teltī un varēja iet gar abām pusēm,līdz ar to cilvēku plūsma bija mazāka. Tas gan neapmierināja kaislīgos fotogrāfus,jo pretējā pusē atradās cilvēki.Šie fotogrāfi arī pa daļai bremzēja visu. Kurā vietā tā dižā komercizācija? Vai tas attiecās uz tām simpātiskajām būdiņām,kurās tika tirgoti dažādi mājražotāju izstrādājumi? Tās nevienu netraucēja un burzmu neradīja. Pasta sala ļoti piemērota šādiem pasākumiem. Vietas ir pietiekoši daudz. Uzvaras parks,Hercoga Jēkaba laukums? Cik tur bija skulptūras? Vai tiešām jāpaliek piei tā,kas bijis? Tas,ka viss parks bija izgaismots,mirdzēja un spīdēja radīja tiešām svētku sajūtu.Ja gribās maigu mūziku un klusumu,tad jāiet uz cita veida izstādēm. Bērniem visas dienas garumā bija ko darīt. Aiz mazajām skulptūrām bija nojumīte,kurā varēja padejot,ja bija tāda vēlme. Nu nebūs vairs tas,kas bija kādreiz. Viss iet uz priekšu un tas ir labi. Vienīgi kas man traucēja, ,loti skaļā mūzika. To nu gan varēja nelaist uz pilnu klapi. Tas ir tikai mans viedoklis un negribu aizvainot tos,kurus tas apmierināja.Bet viss pārējais,ļoti labi un skaisti,arī salūts iederējās. Veiksmi un jaunas iedvesmas visiem organizatoriem.

pirms 3 gadiem, 2017.02.14 18:28

Laurita

Šāds aicinājums "Ņemot vērā, ka lielo skulptūru apskate bija apgrūtināta, aicinām no otrdienas, 14.februāra, Pasta salā ledus skulptūras apskatīt bez maksas no pulksten 12 līdz 21. Plānots, ka skulptūras varēs apskatīt trīs dienas vai kamēr to ļaus laika apstākļi."
Mums nebija iespējams 11., 12.februārī normāli iekļūt Pasta salā ar maziem bērniem, lai varētu apskatīt skulptūras, tādēļ sarunājām ar bērniem, ka viņi atbrauks no Rīgas tās apskatīt šodien, t.i. 15.februārī, bet ko mēs ieraudzījām nogāztus, izvandītus ledus blāķus. Vai tiešām to skaistumu nevarējāt saglabāt vismaz 3 dienas, kā bija izsludināts, neizārdot. Nojumē lielās skulptūras jau nu noteikti varēja saglabāt, tām laika apstāķļi nu nekādi nevarēja traucēt, nebija ne lietus, ne arī karstums, kas tās izkausētu.
Mēs nebijām vienīgie, kas šodien gribēja baudīt mākslinieku veikumu. Ļoti daudz cilvēki gāja uz mūsu skaisto saliņu, bet kas viņus tur sagaidīja... cilvēki bija ļoti sašutuši.
Ja jau tik ļoti žēl, ka cilvēki bez maksas redzēs mākslinieku lielo darbu, varējāt uzlikt simbolisku ieejas maksa ar ko samaksāt skulptūru uzraugiem.
Atkal kārtējais spļāviens ģīmī no mūsu kultūras pasākuma organizatoriem ne tikai mums.

pirms 3 gadiem, 2017.02.15 21:04

Forumu lasītāja

Viņas taču izkusa jau otrdien, ārā bija + 6!!!! Un par to bija informācija netā, neatceros precīzi kurā vietā.
Bijām skatīties otrdien - bruka acu priekšā. Nu jau man liekas, ka organizētāji drīz tiks vainoti visās pasaules nelaimēs.

pirms 3 gadiem, 2017.02.16 21:21

Kultūra un izklaide