Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas muzejā – vēsture virtuālajā realitātē (FOTO) 2

Izstāde “Kari un karavīrs cauri Jelgavas laiku lokiem”, ko 18. janvārī atklās Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, izsludināta gan kā virtuāla, gan pastāvīga ekspozīcija. “Tas  nebūs viens un tas pats,” apgalvo Vēstures nodaļas galvenais speciālists Marjuss Zaļeckis. “Tiesa, virtuālā ekspozīcija vēlāk tiks iekļauta pastāvīgajā, bet atklāšanas pasākumā būs pieejama virtuālā. Pastāvīgā būs muzeja pirmā stāva zālē, un tajā tiks iekļauta arī virtuālā ekspozīcija.”

M.Zaļeckis vērš uzmanību uz to, ka virtuālajā ekspozīcijā būs pieejamas īpašas brilles, kas pie mums ir vēl kaut kas nebijis. “Tās ļaus aplūkot karadarbības ainas 360 grādu leņķī,” lepojas muzeja speciālists.

Lai gan izstādes “Kari un karavīrs cauri Jelgavas laiku lokiem” atklāšanas datums gandrīz sakrīt ar vēsturisko Pirmā pasaules kara Ziemassvētku kauju atceres pasākumiem Tīreļpurvā, izstāde tomēr aptvers daudz plašāku laika amplitūdu.

Visu rakstu varat izlasīt 10. janvāra “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 2

jelgavnieks

atgriežiet muzejā tās vēstures liecības kuras cik izrādas ir mistiski ,izgarojušas, un visdrīzākais grezno ,godīgi, sacelto privātmuižu piļu un ekskluzivu villu telpas kur ir pazudušas viduslaiku pirmā otrā pasaules kara liecības kuru vietas aizstātas ar uz finiera gabaliem sakleksētiem gucuļu šedevriem ar kādām tiesībām tika izzagtas nolaupītas jelgavniekiem piederošās vēstures liecības ko atkal vainos austrumu kaimiņu......

pirms gada, 2019.01.17 08:57

žults lējējam

ja nezini , nemuldi! Neko neviens nav zadzis. Privātvillas grezno tas, ko īpašnieki nopirkuši izsolēs vai savādāk dabūjuši-n ej u no muzejiem. Muzeju vērtības ir valsts uzskaitē un tās faktiski nevar ne norakstīt ne nobēdzināt. Palasi likumus, MK noteikumus utt. Zemgale 2.pasaules karā cieta visvairāk- nav brīnums ka muzejo visa tā nav tik daudz. Latviju izlaupīja gan vācieši gan sovjeti...palika pāri tas ,kas palika. Ej skolā vaii uz pašizglītošanās kursiem, paplašini redzesloku,tad lej ķengas komentāros.

pirms gada, 2019.01.21 08:43

Kultūra un izklaide