Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pilsētas bibliotēkā apskatāma Initas Vilks izstāde "Haijāma dārzā" 2

Līdz 25. maijam Jelgavas pilsētas bibliotēkā apskatāma Initas Vilks izstāde "Haijāma dārzā", informē Jelgavas pilsētas bibliotēka. Omars Haijāms ir persiešu dzejnieks, astronoms un matemātiķis. Viņa dzeja skan kopš 11.gadsimta, četrrindes- rubaijas tulkotas daudzu pasaules tautu valodās. Dažreiz rāts par vārdu vienkāršību un banalitāti, Haijāms ir tikpat banāls kā maize un ūdens. Nē, kā maize un vīns! Vīna dzeršanai viņa dzejā atvēlēta liela loma, jo tā simbolizē atbrīvošanos.

“Nevajag viņu iztēlot ne par dzērāju , ne par atturībnieku, ne par lovelasu pagājušā gadsimta franču romānu garā. Viņš bija tāds pats, kā mēs visi: brīžam cieta badu un salu, brīžam dzīvoja lieliski, daudz domāja un daudz strādāja. Turklāt paguva arī mīlēt. Ko? Es teiktu tā: Cilvēku vispār. Varbūt jūs jautāsiet: bet vai viņš mīlēja sievietes? Es jums atbildēšu: jā, pie tam ļoti!”( Georgijs Gulia “Teiksma par Omaru Haijāmu” ). 

"Austrumi vilina ar krāsainību,  noslēpumainību. Tauriņi- tās ir dvēseles. Tulpe simbolizē mīlestību un sievieti, roze tur ir vīriešu puķe. Šis ir mans, latvietes mēģinājums, klāt  neesot, mazliet ielūkoties šajā pasaulē...", teic māksliniece Inita Vilks. 

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

Pievieno komentāru

Komentāri 2

...

Kā pareizi - Vilks vai Vilka? Latviešu valodā sieviešu dzimtes galotne s ?

pirms gada, 2019.04.28 02:46

Kultūra un izklaide