Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pilsētas bibliotēka piedāvā trešo publikāciju rakstu sērijā par bibliotēku vēsturi

Laikā, kad tuvojas Jelgavas pilsētas bibliotēkas simtā dzimšanas diena, bibliotēka saviem lasītājiem piedāvā stāsta turpinājumu par bibliotēkas vēsturi cauri laikiem. Simtgades publikāciju sērijas trešais stāsts ir par bibliotēkas dzīvi pēc tās ēkas nodegšanas 2. Pasaules kara laikā un atdzimšanu jau citā veidolā, kad bibliotēkas darba priekšplānā izvirzījās padomju ideoloģijas iedzīvināšana un cīņa par "buržuāzisko palieku" iznīdēšanu, informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītāja Baiba Īvāne.

Caur laikabiedru atmiņām, dokumentu arhīviem, vēsturiskām fotogrāfijām un citām laikmeta liecībām Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina ielūkoties pasaulē, kurā valdīja pavisam citi uzskati un padomju laikmeta ideoloģijā balstītas darba metodes. Zīmīga loma tajā ir arī tā laika bibliotēkas direktorei Emīlijai Krustiņsonei, kuru laikabiedri atceras gan kā kaismīgu komunisti, gan - sirsnīgu cilvēku.

Pilns raksts ir pieejams bibliotēkas tīmekļvietnē:

http://www.jelgavasbiblioteka.lv/piedavajam/jaunumi/burzuaziskas-paliekas-krasni-ieksa-1142/

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide