Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pilsētas bibliotēkā visu oktobri apskatāma seno mācību grāmatu izstāde

Visu oktobri Jelgavas pilsētas bibliotēkas lasītavā ir apskatāma seno mācību grāmatu izstāde „Uzdošanas galvā ko rēķināt”. Šī izstāde varētu būt interesanta gan vecākajai paaudzei, kas, iespējams, atpazīs savas vai savu vecāku bērnības dienu mācību grāmatas, gan arī skolu jauniešiem, pedagogiem, bibliotekāriem un jebkuram apmeklētājam, kuram interesē, no kādām grāmatām bērni mācījās agrāk.

Šeit aplūkojamas 19. gadsimta un 20. gadsimta sākumā Latvijā izmantotās mācību grāmatas dažādu mācību priekšmetu apguvei – valodas mācība, mūzika, ģeogrāfija, matemātika, vēsture u.c. Senākās grāmatas izdotas vēl vecajā drukā, informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas pārstāve Maija Rubauska.

Izstādes kodolu veido bibliofila Jāņa Vilka seno mācību grāmatu kolekcija, kurā ir vairāk nekā 50 dažādu izdevumu. Izstāde ir papildināta ar agrāko laiku un mūsdienu mācību grāmatām no bibliotēkas krājuma. Izstādē ikvienam interesentam ir iespēja apskatīt tikai daļu J. Vilka kolekcijas mācību līdzekļu, taču, lai iepazītos ar plašāku izdevumu klāstu un to saturu, aicinām skolēnus, pedagogus un citas interesentu grupas pieteikties uz nelielu ekskursiju–bibliotekāro stundu Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītājas Baibas Īvānes-Kronbergas vadībā. Tā būs iespēja saistošā veidā iepazīties ar dažādiem aizgājušo laiku mācību līdzekļiem un arī pašiem izmēģināt, vai mācīties tā, kā agrāk, ir viegli vai grūti.

Lai pieteiktos uz ekskursiju-bibliotekāro stundu, bibliotēka aicina sazināties ar Baibu Īvāni-Kronbergu pa tālruni 26367743 vai elektroniski baiba.ivane-kronberga@biblioteka.jelgava.lv

Papildus informācija un foto materiāli: http://www.jelgavasbiblioteka.lv/piedavajam/jaunumi/uzdosanas-galva-ko-rekinat-jeb-ka-macijas-senak-1054/

                                     

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide