Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Studentu teātris svētdien aicina uz japāņu anekdotēm (FOTO)

Ir 12. februāris. Baltajā zālē vēl palikušas pēdas no XXI Starptautiskā ledus skulptūru festivāla laikā notikušās fantāzijas darbnīcas, bet vakarā kā katru mēneša otro otrdienu Jelgavas Studentu teātrī pulcēsies improvizācijas cienītāji. Taču šoreiz Melpomenes viesistabas durvis veras ātrāk – ierastajā omulīgajā pustumsā mūs sagaida režisore Astra Kacena, kuru esam aicinājuši uz sarunu par 24. februārī pulksten 17 gaidāmo izrādi “Kjogenstāsti”. Sešas japāņu viduslaiku farsa epizodes savu pirmizrādi piedzīvoja pērn maijā, taču tām ir vērts pievērsties Latvijas skatītājam, iespējams, neparastās formas un arī satura dēļ. Līdz šim nospēlētas astoņas izrādes, tostarp veiksmīgi arī Lietuvas festivālā “Theater Kluster 2018”, bet 16. martā izrādes fragments tiks vests uz Latvijas Studentu teātra dienu festivālu Rīgā.

– Kā nonācāt līdz “Kjogenstāstu” iestudēšanai?


2017. gadā norisinājās starptautisks Baltijas valstu amatierteātru festivāls “Baltijas rampa”, kurā valstis “apmainījās” ar režisoriem – Latvijas režisori brauca iestudēt darbus uz Igauniju un Lietuvu, bet  viņu režisori pie mums. Tas bija traks eksperiments, ko mēs paši Latvijas Amatierteātru asociācijas valdē inspirējām.
Šajā projektā Jelgavas Studentu teātrī viesojās Tartu Universitātes režisors Kalevs Kudu. Igaunijā viņš ir ļoti pazīstama un ambicioza personība, rīko savu teātru festivālu, strādā gan ar studentiem amatieriem, gan profesionāļiem. Mums izdevās nodibināt kontaktus, un viņš bija ar mieru braukt pie mums iestudēt izrādi “Parīzē es lidoju ar gaisa balonu”, kas tapusi pēc Antona Čehova lugas “Ķiršu dārzs” motīviem. Kad izrāde starptautiskā festivālā Batumi Gruzijā ieguva “Grand Prix” balvu, viņš priecājās un bija gatavs ar mums sadarboties vēl. 

Visu rakstu varat izlasīt 14.februāra “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa, Ruslans Antropovs un no teātra albuma

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide