Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī mācīs liet sveces

Sestdien, 15.decembrī, pulksten 12 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies Jelgavas Reģionālā tūrisma centra organizētā cikla “Tradicionālo amatu dienas” nodarbība “Sveču liešana”, kas pirmssvētku laikā ļaus radoši darbojoties radīt svētku sajūtu, informē Jelgavas Reģionālais tūrisma centrs.

Veikalos nopērkamas dažādu krāsu, formu un aromātu sveces, bet amatu dienas nodarbībā būs iespēja pamēģināt paša rokām radīt individuāla dizaina sveci, iepriecinot sevi vai kādu citu šajā pirmsssvētku laikā. Dzīvā uguns izsenis palīdzējusi kompensēt saules trūkumu, tāpēc mūsu senči sveces lēja, lai netrūktu gaismas, tiktu attīrīta telpa un cilvēku domas.

Tradicionālo amatu dienas nodarbību vadīs meistare Zanda Kursīte, kura stāstīs par sveču liešanas nozīmi, sveču liešanas pamatprincipiem un dalībniekiem palīdzēs izveidot izvēlētās krāsas un formas parafīna sveci, kuru pēcāk varēs dekorēt atbilstoši vēlmēm.

Amatu dienas nodarbībā aicināti piedalīties visi interesenti, kā arī ģimenes ar bērniem, kuri vēlas radoši darboties, radot svētku noskaņu un uzturēt dzīvas latviešu tradicionālās amatu prasmes.

Dalības maksa ir 4,50 eiro . Visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti. Nodarbībai nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide