Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Kalve" ielūdz uz koncertu "Polka pilī"

Sestdien, 7. martā, pulksten 17 Jelgavas pils aulā sadancosies astoņi deju kolektīvi, uzstājoties tautas deju ansambļa (TDA) "Kalve" tradicionālajā koncertā "Polka pilī". Tāpat dejotāji sacentīsies ikgadējās spēlēs, cīnoties par ceļojošo kausu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

TDA "Kalve" mākslinieciskā vadītāja Gunta Skuja stāsta, ka deju kolektīvu tikšanās tradīcija ir jau vairāk nekā 10 gadus sena un tās aizsākumi meklējami Slampē, kad tika rīkotas dejotāju ziemas spēles. Laika gaitā pasākums pārcēlies uz Jelgavas pili, kur ieguvis nosaukumu "Polka pilī", tomēr sacensības gars ir saglabāts, pasākumu rīkojot divās daļās, no kurām pirmā ir kolektīvu sacensība, bet otrā – kopīgs koncerts. 

Šogad Jelgavā satiksies astoņi tautas deju kolektīvi – "Banga" no Liepājas Universitātes, Mārupes vidējās paaudzes deju kolektīvs (VPDK) "Mārupieši", rīdzinieki jauniešu deju kolektīvs "Austris", Rīgas Stradiņa universitātes TDA "Ačkups" un Rīgas Tehniskās universitātes TDA "Vektors", kā arī jelgavnieki TDA un VPDK "Kalve" un TDA "Diždancis". G.Skuja skaidro, ka katru gadu viesu sastāvs ir nedaudz citādāks, jo sadraudzības kolektīvu ir daudz, taču visi pasākuma dalībnieki ir pazīstami ar tradīcijām un pilī ar dejām viesojušies vairākkārt. 

Runājot par koncerta programmu, TDA "Kalve" mākslinieciskā vadītāja stāsta, ka tā būs krāšņa un dažāda, jo katrs kolektīvs būs sagatavojis ko savu: "Zemgalieši uzstāsies, izpildot daļu no repertuāra, kas tiek gatavots jūnijā gaidāmajiem Zemgales kultūrvēsturiskā novada deju svētkiem, taču pārējie kolektīvi nāks ar kaut ko savu un oriģinālu, līdz ar to vērot koncertu noteikti būs ļoti interesanti." 

Koncerts sāksies pulksten 17, savukārt dienas gaitā kolektīvi piedalīsies sacensībās, kuru tematika katru gadu ir cita. Šogad dejotāji centīsies pierādīt, kura kolektīva pārstāvji veiksmīgāk spēj nodot savas zināšanas, apmācot studentus dejotprasmē. Veiksmīgākie saņems balvu "Ceļojošā tējkanna". 

7. marta koncertu Jelgavas pilī pulksten 17 vērot ielūgts ikviens interesents. Ieejas maksa – 2 eiro. 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide