Aicina Noras Bumbieres fonda koncerts “Atmiņu portrets”

Godinot sava laikmeta vismīlētākās dziedātājas piemiņu, 10. aprīlī pulksten 19 Jelgavas Kultūras namā notiks koncerts “Atmiņu portrets”, kurā izskanēs ne tikai zināmas Raimonda Paula dziesmas, bet arī skaņdarbi, kurus tieši Norai Bumbierei radījuši mazāk zināmi komponisti.

Noras Bumbieres balss, talanta un harizmas fenomenu ir centušies izprast daudzi. Gadsimta garumā Latvijas estrādes mūzikā viņa bija un joprojām ir viena no visspožākajām leģendām, kuras dzīvei un talantam sekojušas līdzi daudzas paaudzes, tieši tādēļ viņas vārdā nosauktais fonds jau vienpadsmit gadu garumā uztur dzīvu gan mākslinieces piemiņu, gan palīdz jaunajiem solistiem spert pirmos soļus uz lielās skatuves.

Šogad koncertā uzstāsies ne tikai N.Bumbieres ilggadējais skatuves partneris Viktors Lapčenoks un laikabiedrs Žoržs Siksna, bet arī virkne citu mūziķu, kas joprojām turpina dziedāt mākslinieces dziesmas: Rūta Dūduma, Ira Krauja-Dūduma, Sabīne Berezina, Daiga Petkeviča, Normunds Jakušonoks un jaunais vokālists Edgars Kreilis. Pie klavierēm būs Raimonds Pauls.

Koncerta muzikālais vadītājs – Edgars Jass, režisors – Sandis Kalniņš, scenogrāfs – Ivars Pirvics.

Arī Latvijas Televīzija godina Noras Bumbieres devumu mūsu estrādes mūzikā, veidojot dokumentālo filmu “Nora”, kurā mākslinieci atveido Dailes teātra aktrise Dārta Daneviča.


Pievieno komentāru

Koncerti