Ap 700 Jelgavas dejotāju vienojas uzvedumā (FOTO) 8

Pirmo reizi teju 700 visu paaudžu Jelgavas tautas deju dejotāju vienojās uzvedumā “Tagad ir jādejo, debesīs – jālido”, kas piektdienas vakarā tika izdejots Pasta salas estrādē.

Deju uzvedumā, kas bija tik apmeklēts, ka lielai daļai skatītāju to nācās vērot, stāvot kājās, atspoguļojās zemgaliešu vērtības un dzīves principi, kuru pamatā ir mūsu latviskais dzīves kods – turēt godā savu zemi. Kā jebkurā īstenā latviešu stāstā, neiztikt arī bez mīlestības – tika izdejotas šim notikumam īpaši atlasītas dejas gan no deju lielmeistaru pūra, gan no Jelgavas horeogrāfu daiļrades.

Koncertā uzstājās Tautas deju ansambļi “Diždancis”, “Jaunība”, “Kalve”, “Lielupe”, vidējās paaudzes deju kolektīvi “Kalve”, ‘Laipa”, “Lielupe”, “Ex-Lielupe”, “Ritums”, “Rota”, bērnu un jauniešu deju kolektīvi “Ieviņa”, “Vēja zirdziņš”, bērnu un jauniešu centra “Junda” kolektīvi, kā arī jauniešu deju kolektīvi “Skalbe”, “Zemgaļi” un Jelgavas Tehnikuma deju kolektīvs.

Deju uzveduma mākslinieciskās vadītājas Elita Simsone un Alda Skrastiņa, režisors Sandis Kalniņš. Uzveduma virsvadītājas – E.Simsone, A.Skrastiņa, Gunta Skuja, Baiba Ķestere, Guna Trukšāne, Sandra Kauranena, Arvils Noviks, Zaiga Pielēna-Pelēna.

Uzvedumu organizēja pašvaldības iestāde “Kultūra” ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Zemgales Plānošanas reģiona un “Latvijas valsts mežu” atbalstu.


Foto: Ruslans Antropovs un Santa Logina

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Sane

Dejas ar bérniem vispár nav ieliktas, KÁPÉC?

pirms 4 gadiem, 2017.05.28 06:56

Vina

Un vispar bernu deju nav un nav pat piemineti visi kolektivi murga!

pirms 4 gadiem, 2017.05.28 10:10

Sss...

Skumji, ka šo skaisto koncertu varēja redzēt tikai maza daļiņa gribētāju, jo estrādē vietu ir maz un aiz mūra sienām saredzēt nevar. Darbs un līdzekļi ieguldīti milzīgi, bet novērtēt var tikai tie, kuriem palaimējas tikt sēdvietās.

pirms 4 gadiem, 2017.05.28 13:29

Zemnieks

Labāk kādu grāmatiņu būtu palasījuši.

pirms 4 gadiem, 2017.05.28 20:41

Elga

Ļoti skaists koncerts, bet ar ļoti ierobežotu vietu skaitu. Aiz akmeņu mūra neko nevarēja redzēt!!! Draudzīgajā Jelgavā ļoti nedraudzīga skatuve. Bēdīgi, jo daudzi apmeklētaji netiekot koncertā, gāja projām.

pirms 4 gadiem, 2017.05.28 21:05

i

Jā, diemžēl, estrāde nav paredzēta lieliem pasākumiem. Uzvaras parkā , manuprāt, bija daudz vairāk vietas. Kas tur tagad notiek?

pirms 4 gadiem, 2017.05.29 11:05

Koncerti