Ar koncertprogrammu “Ludwig van Rammstein” Jelgavā viesosies grupa “Dagamba”

Grupas “Dagamba” jaunās koncertprogrammas “Ludwig van Rammstein” iedvesmas pamats rodams Vācijas mūzikas pasaules pazīstamāko un pretrunīgāko pārstāvju – klasiskās mūzikas komponista Ludviga van Bēthovena un grupas “Rammstein” – daiļradē.

“Šķietami tik atšķirīgi dažādu gadsimtu mūziķi, bet ar tik daudz ko kopīgu – viena valsts, viena valoda un mūzika, kas pārsteidz un lauž stereotipus,” atzīst grupas līderis Valters Pūce.

Savukārt grupas pianists Dainis Tenis uzsver: “Mums ir interesanti strādāt pie jaunās koncertprogrammas, atklājot, cik skaista un melodiska patiesībā ir “Rammstein” mūzika un kāda mežonīga jauda caurstrāvo Bēthovena darbus. Sākumā šis savienojums likās traks un nerealizējams, taču ar laiku atklājām, cik organiski šīs dažādo laiku melodijas viena otru papildina, veidojot muzikālu sinerģiju ar netverami mežonīgu skaistumu.”

Grupas “Dagamba” jaunajā koncertprogrammā Bēthovena mūzika kļūs par rokmūziku, bet “Rammstein” melodijas iegūs akadēmisku skanējumu. “Interesanti ir mainīt lomas, kad Bēthovens sāk skanēt kā klasisks roka gabals, bet “Rammstein” pārtop akadēmiskā simfonijā. Mēs, savienojot dažādus mūzikas žanrus un laikmetus, nojaucam starp tiem robežas,” turpina V.Pūce. 

Grupu “Dagamba” Valters Pūce izveidoja 2011. gadā. Viņam pievienojās bērnības draugs čellists Antons Trocjuks, bet pēc pāris gadiem irāņu perkusionists Hamidreza Rahbaralams un lietuviešu pianists Dainis Tenis, izveidojot internacionālu grupas sastāvu. Pirms gada grupas sastāvu papildināja bundzinieks Artūrs Jermaks. “Dagambas” aizraujošie muzikālie eksperimenti un radošie risinājumi būvē tiltu starp dažādām mūzikas pasaulēm – roks, pops un klasiskā mūzika –, tādējādi apvienojot dažādus muzikālos stilus, kā arī piešķirot klasiskajai mūzikai mūsdienīguma elpu un skanējumu.

Jelgavas Kultūras namā koncerts gaidāms 7. un 8. novembrī pulksten 19.

Pievieno komentāru

Koncerti