Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklās Mārtiņam Freimanim veltītu koncerttūri

Pēc divām nedēļām aizsāksies koncertu sērija “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”, kurā apvienojušies daudzi populāri un iemīļoti mākslinieki, kas pašu radītās versijās izpildīs M.Freimaņa zināmas un mazāk zināmas dziesmas, savukārt koncertu stāstu izveidot apņēmusies aktrise un režisore Marija Bērziņa, informē “Micrec” pārstāve Ilze Pleša. Novembrī koncerts būs klausāms Jelgavā.

M.Bērziņa stāsta: “Neviltotais bērna skatiens vīrieša ķermenī, bērnišķība labajā nozīmē, spēja brīnīties – tas bija Mārtiņa fenomens. Kad mēs kļūstam pieauguši, reizēm kļūstam ļoti apdomīgi, bailīgi un neizmantojam trakas un drosmīgas idejas. Lai ko es varētu mācīties no Mārtiņa, tā ir viņa absolūtā drosme un bezkaunība, jo viņš metās uz galvas iekšā visārprātīgākajās avantūrās, nekad nezināja, kas no tā iznāks. Reizēm, protams, nepadevās tik labi, kā plānots, bet reizēm šīs idejas ieguva brīnišķīgu rezultātu – tapa brīnišķīgi projekti, un tika atklāti daudzi jauni talanti.”

Aktrise M.Bērziņa jau vairāk nekā desmit gadu ir Latvijas Nacionālā teātra štatā, savukārt šogad beigusi režijas mākslas kursu Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantūrā. Koncerttūre “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” būs viens no pirmajiem plašāk redzamajiem viņas režijas darbiem. Zīmīgi, jo savulaik M.Freimanis kopā ar Mareku Bērēntu, grupas “Tumsa” menedžeri, vistiešākajā mērā ietekmējuši M.Bērziņas profesionālo karjeru, iesakot aktrisi Ritas lomai seriālā “Neprāta cena” (vēlāk “Ugunsgrēks”).

M.Freimanim šogad veltīts ne tikai jaunais mūzikas albums, bet arī biogrāfiska grāmata, kurā mūziķa laikabiedru un draugu atmiņās ieskatījusies Daiga Mazvērsīte. Grāmatas atvēršanas svētki tiks aizvadīti tieši koncerttūres pirmajā vakarā, 28. augustā, Dzintaru koncertzālē.

M.Bērziņa uzsver: “Daiga grāmatā pievērsusi uzmanību četrām mīļākajām Mārtiņa bērnības grāmatām – “Vinnijs Pūks un viņa draugi”, “Mana ģimene un citi zvēri”, grāmatām par trollīšu Muminu piedzīvojumiem, kā arī “Pīters un Vendija”. Pēdējai es pieķēros īpaši, jo grāmatas virsraksts ir “Zēns, kurš nekad negribēja būt pieaudzis”. Pīteram Penam vienmēr bija Nekurnekadzeme, kur paslēpties no realitātes. Un, kas vēl svarīgāk, – aizvest tur arī savus draugus, lai viņi var tur izdauzīties. Kā teikts grāmatā, katram bija savs Mārtiņš, katram viņš bija citādāks, un visiem likās, ka viņi viņu pazīst vislabāk. Bet, kāds Mārtiņš bija īstenībā, – to zina tikai viņš pats.”

Koncerttūre “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” viesosies 28. augustā Jūrmalā, 22. septembrī Liepājā, 12. oktobrī Tukumā, 3. novembrī Jelgavā, 10. novembrī Aizputē, 30. novembrī Valmierā un 8. decembrī Rīgā.

“Man šķiet, ka uz skatuves drīkst kāpt tikai tie cilvēki, kuriem ir ko teikt – kuri ir traki tādā labā nozīmē un aizrautīgi ar to, ko dara. Un mums vajadzētu šo Pītera Pena bezkaunību paņemt un aiznest un iedot cilvēkiem ne tikai vēlmi skumt, bet izlobīt no sevis un no Mārtiņa kaut ko šodienai – ienest savu personības daļu tajā visā. Ir pienācis laiks ne tikai gremdēties sērīgās atmiņās, bet saprast, ko mūsos Mārtiņš ir izmainījis un kas ir tā sirds stīga, kas Mārtiņa mūzikā šodien joprojām ir aktuāla,” aicina M.Bērziņa.


Publicitātes fotoPievieno komentāru

Koncerti