Baroka pērles augstā izpildījuma kvalitātē (FOTO) 2

Itāļu komponista Antonio Loti (1667–1740) 350 gadu jubilejai veltītais skaņdarba «Vesperes» Latvijas pirmatskaņojums Jelgavas Sv.Annas baznīcā svētdienas pievakarē pulcēja daudz klausītāju. Ja pie Aigara Meri vadītā Jelgavas kamerorķestra un Mūzikas vidusskolas stīgu orķestra atklājumiem jelgavnieki ir jau pieradināti, tad šoreiz «odziņa» bija Latvijas Radio kora grupa un solisti.

Solistu vidū bija tādi ievērojami Latvijas Radio kora mākslinieki kā Ieva Ezeriete, Iveta Romancāne, Agate Burkina, Santa Kokina, Inga Žilinska, Dace Strautmane, Aigars Reinis, Rūdolfs Bērtiņš, Normunds Ķirsis, Vitālijs Stankevičs, Jānis Kokins un Gundars Dziļums.

A.Loti vakara lūgšanas («Vesperes») nav pirmais kāda šā baroka laika komponista darba pirmatskaņojums Latvijā. Der atcerēties, ka diriģents A.Meri tieši pirms pieciem gadiem toreiz vēl funkcionējošajā Jelgavas Valsts ģimnāzijas zālē atskaņoja A.Loti «Rekviēmu». Toreiz Jelgavas kamerorķestris Mūzikas vidusskolas stīgu orķestris muzicēja kopā ar Latvijas Nacionālās operas solistiem un jaukto kori «Zemgale», šoreiz sevi kā pasaules klases dziedātājus apliecināja Latvijas Radio kora mākslinieki.

Melodiskā itāļu baroka laika kantāte, kur jelgavnieku orķestra atzīstamo sniegumu papildināja Radio kora mākslinieku solo, dueti, trio un citi ansambļa dziedājumi, gandarīja daudzos klausītājus. Dažreiz pat jāpabrīnās, ka Jelgavā ir pietiekami daudz mūzikas mīļotāju un pilsētas pašvaldības iestādei «Kultūra» tik daudz spēka, lai gandrīz paralēli noorganizētu divus tik dažādus, bet katrā ziņā interesantus un kvalitatīvus pasākumus kā A.Loti «Vesperu» atskaņojumu Sv.Annas baznīcā un popkora mūzikla «Sapņotāji» pirmatskaņojumu kultūras namā.

Foto: Ruslans Antropovs


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Saulvedis

Tā nebija "odziņa", tā bija pērle Jelgavniekiem.

pirms 4 gadiem, 2017.04.11 11:36

Koncerti