Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dejas lielpilsētas Jelgavas kolektīviem skatē desmit augstākās pakāpes (FOTO) 13

Desmit augstākās, viena I un viena II pakāpe – tāds ir Jelgavas tautas deju kolektīvu sniegums sestdien aizvadītajā skatē, kurā tika dejots pašu izvēlēts repertuārs. Tie B un C grupas (jauniešu) kolektīvi, kas nākamvasar plāno piedalīties Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, žūrijas priekšā jau stājušies pirms pāris nedēļām.

Jelgavas dejotājus vērtēja žūrijas priekšsēdētāja profesore horeogrāfe Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja Rita Spalva, horeogrāfe Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja ilggadēja Tautas deju ansambļa (TDA) “Dzintariņš” mākslinieciskā vadītāja Olga Freiberga, kā arī Jelgavas un Rīgas deju kolektīvu virsvadītājs Latvijas Universitātes TDA “Dancis” mākslinieciskais vadītājs Rolands Juraševskis.

R.Spalva, uzrunājot skates dalībniekus, Jelgavu nodēvēja par dejas lielpilsētu. “Esmu pārliecināta – ja ieskaita bērnus, šajā pilsētā dejotāju procentuāli ir visvairāk. Lielpilsēta esat arī tāpēc, ka ir ne vien kvantitāte, bet arī kvalitāte. Īpaša cieņa tiem, kas atceras savu deju ķēniņu Vili Ozolu,” gadā pirms Zemgales novada deju svētkiem teic nozares speciāliste, vēlot šajā skatē uzrādīto rezultātu saglabāt turpmāk. R.Juraševskis teic – kolektīvu repertuārs bijis plašs un interesants, žūrijai bijis interesanti gan vērot, gan vērtēt priekšnesumus.

Sezonā pēc Dziesmu un deju svētkiem diplomos tiek norādīta pakāpe, iegūto punktu skaits minēts netiek. Ar augstākās pakāpes diplomu apbalvoti TDA “Ritums”, “Lielupe” (A un E sastāvs, kā arī D sastāvs, kurš gan šajā skatē nepiedalījās, bet žūrija dejotāju sniegumu novērtēja jau iepriekš), “Kalve”, “Diždancis” un “Jaunība”.

Augstākā pakāpe arī vidējās paaudzes deju kolektīviem “Laipa”, “Kalve” un jauniešu deju kolektīvam “Skalbe”.

Ar I pakāpes diplomu novērtēts vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rota”, bet jauniešu deju kolektīvam “Zemgaļi” – II pakāpe. 


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Tumsa

"Rota" patiešām bija 1.pakāpes līmenī? Neticu... Ikdienā tādi pašvaki.

pirms gada, 2019.03.17 18:20

Neatkarīgais

Vai visi kolektīvi, kuri ieguva augstāko pakāpi bija augstākās pakāpes līmenī?
Sen jau zināms,kā tiek dalīti punkti un pakāpes.

pirms gada, 2019.03.17 18:55

liinux

Vajadzēja atnākt un noskatīties skates dejas, tad nebūtu jāuzdod stulbs jautājums.

pirms gada, 2019.03.17 19:55

Justas

Āmuram ir jāstāv garažā,ko blandies pa kultūras iestādēm...

pirms gada, 2019.03.17 23:07

Kristīne

Kauns fotogrāfam, ka nepalika līdz skates vidum vismaz! Vairāki kolektīvi pat nav tikuši bildēs! Kā vienmēr svarīgi ir tikai uz sākumu un pēc tam vairs nekas neinteresē!!

pirms gada, 2019.03.17 23:04

Atbilde

Ziņu fotogrāfam NAV jāiemūžina viss koncerts, bet tikai neliels ieskats tajā!

pirms gada, 2019.03.18 11:46

kas

Šādas skaistas skates vajadzētu algot fotogrāfu uz visu pasākumu, lai pēc tam dalībniekiem paliek skaistas atmiņas.

pirms gada, 2019.03.19 22:13

Fotogrāfs

Ne pirmo gadu bildēju skati un katru gadu domāju, kāpēc deju kolektīvi nevar samesties kopā, lai apmaksātu manu darbu. Katram kolektīvam tīrās kapeikas. Nē, neviens nezvana un neprasa. Pie tam, ka lielākā daļa kolektīvu mani pazīst. Ceru, ka nākošreiz spēsim vienoties, lai visi būtu laimīgi.

pirms gada, 2019.03.20 08:17

Vai tiešām

viens otrs vīriešu kārtas dejotājs, pirms skates nevarēja sakopties un nodzīt tās savas "kazu" bārdas? Izskatās vienkārši briesmīgi!

pirms gada, 2019.03.18 08:42

Pilsonis

Pasta salā vajadzētu uzbūvēt Operas un Baleta teātri.

pirms gada, 2019.03.18 11:24

Gaisma

Jādomā, ka žūrija tiaki sākumā skatījās papīros,, vēlāk tomēr skatījās uz dejotājiem. Līdz ar to ZZ fotogrāfs neveiksmīgu mirkli noķēris. Nav jau pirmo reizi...

pirms gada, 2019.03.18 16:58

Koncerti