Evita Zālīte, Ieva Akuratere un Ingus Pētersons gatavi Ziemassvētku koncertsērijai «Pie Tavas sirds»

Gada gaišākos svētkus – Ziemassvētkus – sagaidot, svētot un pavadot, 14 Latvijas pilsētās skan koncerts «Pie Tavas sirds». Klausītājus vienlaikus gaida skaista mūzika un īstas, patiesas jūtas – bez ārišķības un izlikšanās, jo koncertprogrammā apvienojušies mūziķi, kuriem Ziemassvētku brīnums un ticības vēsts ir sirds un prāta pārliecība: Latvijas Nacionālās operas spožā soliste Evita Zālīte, grupas «Pērkons» līdere, tautas Atmodas simbols Ieva Akuratere un stilistikā neierobežotais liriskais tenors Ingus Pētersons. 

Par instrumentālo pavadījumu gādās atraktīvā folkmūziķe un ģitāriste Ilze Grunte, kā arī virtuozais pianists Madars Kalniņš. Visi mākslinieki ir vienisprātis: koncertprogrammā skanēs tas, ko klausītājs Ziemassvētku laikā ilgojas dzirdēt visvairāk – pirmkārt, tās ir tradicionālās Ziemassvētku, raisot gada skrējienā piemirsto svētsvinīgā miera izjūtu.

Klausītājus iepriecinās arī austriešu romantiķa Franča Šūberta sirsnīgā šūpuļdziesma «Mille cherubini in coro», kas popularitātes virsotni sasniegusi pasauslavenā itāļu tenora Andrea Bočelli repertuārā, kā arī vācu romantisma meistara Johannesa Brāmsa «Šūpuļdziesma». 

Bet par to, cik dažādi, tomēr godbijīgi var slavēt Jaunavu Mariju, pārliecinās Džulio Kačīni, Franča Šūberta un Kamija Sensānsa «Ave Maria» dažādās versijas, informē pasākuma rīkotāji. 

Mūziķi padomājuši arī par latviešu mūzikas cienītājiem, tāpēc kā dzidra vēsma koncertā skanēs Ievas Akurateres un Jāņa Lūsēna oriģinālmūzika, turklāt silti sapņainas džeza noskaņas programmai piešķirs Madara Kalniņa aranžējumi. 

28.decembrī pulksten 18 koncerts izskanēs Jelgavas Sv.Annas Evaņģēliski luteriskā baznīcā.

Pievieno komentāru

Koncerti