FOTO: Jelgavas 4.vidusskola nosvin koncertu «Mēs Agra Celma mūzikā» 5

Pasākumus, veltītus 35 gadu jubilejai, kopš skolā darbojas mūzikas novirziena programma, kā arī direktora Agra Celma 60 gadu jubilejai, Jelgavas 4.vidusskola iesāka jau pavasarī – veidojot koncertu «Mēs Maestro mūzikā» ar paša Raimonda Paula piedalīšanos. 
«Nu pienācis laiks lielo svinību noslēguma akordam ar skolas absolventiem un audzēkņiem pirmajā plānā,» secināja Jelgavas 4.vidusskolas direktors, sestdien aicinot uz programmu «Mēs Agra Celma mūzikā».

Absolventu, tagadējo audzēkņu un citu interesentu piepildītajā 4.vidusskolas koncertzālē divdaļīgais Agra Celma autorkoncerts, tāpat kā pirms 35 gadiem dzimusī ideja par mūzikas novirziena klasi Pārlielupē, sākās ar pašiem mazākajiem – trīs direktora dziesmas sparīgi nodziedāja 1.b klases koris. Sekoja jau pieredzējušākie meiteņu koris «Spīgmeitiņas» un zēnu koris «Spīguņi».

Pirmās daļas nobeigumā izskanēja vesels muzikāls stāsts, nu jau varbūt nedaudz piemirsts, bet savulaik dziedāts daudzos festivālos un filmēts pat televīzijā. Pēc Viļa Plūdoņa poēmas «Eža kažociņš» veidoto Agra Celma muzikālo stāstu koncertā izstāstīja meiteņu koris «Spīgo» un «Spīgo studija» Līgas Celmas-Kursītes un Artas Jurgenovskas vadībā.

Otro daļu iesāka paša direktora lolotais pūtēju orķestris «Rota», no nopietnām pārdomām par Tēvzemes sargāšanu pārejot «Nerātnajā zeltenē», kas kļuvusi pazīstama arī kā defilē programma. Iepriecināja viens no jaunākajiem (stāža ziņā) skolas muzikālajiem kolektīviem – Ingus Leilanda vadītais vīru koris «Kārkli pelēkie zied», kam sekoja daudzos dziesmu svētkos un festivālos titulētās «Spīgo» meitenes.

Netika apiets arī deviņu gadu periods, ko A.Celms pavadījis kā LLU Tautas deju ansambļa «Kalve» muzikālais vadītājs. Tā ka «Greznojies, māsiņa!» Maijas Sālzirnes horeogrāfijā tika ne tikai izdziedāta, bet arī izdejota.

Nobeigumā jau dziedāja visi – «Mazs bij' tēva novadiņ(i)s» un «Tavu prieku» dziedāja gan Jelgavas 4.vidusskolas muzikālo kolektīvu, gan skatītāju veidots kopkoris. Un beigās – laiks apsveikumiem (varam gan atklāt, ka pēc kalendāra  Agris Celms savu 60 gadu jubileju nosvinēja jau 21.septembrī).

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 5

:)

jelgavniekiem.lv un jelgavasvestnesis.lv

pirms 8 gadiem, 2013.10.14 08:39

absolvente

Paldies Celmiem par lielisko iespēju iegūt labu izglītību! Mūzika iet cauri manai dzīvei, kaut ikdienas darbs ir saistīts ar pavisam praktisku nozari. Sirsnīga atkalredzēšanās ar skolasbiedriem, jaukas atmiņas par skolas gadiem! Paldies!!!

pirms 8 gadiem, 2013.10.13 22:22

Koriste

Nu bildes smukas smukas bet mani nekad nevar redzēt :(

pirms 8 gadiem, 2013.10.14 17:43

Koncerti