FOTO: Pēc piecu gadu pauzes Jelgavas pils pagalmā viesi no Latvijas Nacionālās operas 16

Diriģenta Aigara Meri vadībā Jelgavas pils pagalmā piektdienas vakarā Pilsētas svētkos klausītājus priecēja Latvijas Nacionālās operas kora, orķestra un solistu koncerts. Iepriekšējo, Jelgavas pils 270 gadu jubilejai veltīto populārās opermūzikas kokteili Rastrelli projektētās ēkas pagalmā daudzi joprojām atceras kā mākslinieciski un emocionāli augstvērtīgāko 2008.gada Pilsētas svētku notikumu. Nu, pils 275 gadu jubilejā, tradīciju izdevies atjaunot.

Šoreiz gan krietni modernākos ritmos – no Doniceti asprātīgās XIX gadsimta operas «Mīlas dzēriens» koncerta turpinājums aizveda līdz XX gadsimta ASV lielpilsētai Gēršvina operā «Porgijs un Besa» un Maskavas mikrorajonam «Čerjomuški» Šostakoviča padomju laika operetē. Noslēgumā – visu laiku populārākās zviedru popgrupas «ABBA» dalībnieku radītā mūzikla «Šahs» skaņas.

Kad ar Latvijas Nacionālās operas kora un orķestra, solistu Ingas Šļubovskas, Ilonas Bageles, Andra Lapiņa, Samsona Izjumova, Viestura Jansona (kurš piedalījās arī 2008.gada koncertā!), kā arī «ne opernieku» Ievas Kerēvicas, Aijas Vītoliņas un Andra Ērgļa palīdzību bija pabūts dažādās valstīs un mūzikas stilos, desertam koncerta šarmantā vadītāja Liene Jakovļeva vēl pieteica Raimonda Paula un Artura Maskata tēmu «Teātris».

Paldies koncerta «No operas līdz mūziklam» mākslinieciskajam vadītājam Aigaram Meri par kārtējo (parēķiniet – iepriekšējais vērienīgais projekts ar kori «Spīgo» un Jelgavas kamerorķestri izskanēja pirms piecām dienām – 19.maijā!) jelgavniekiem sagādāto muzikālo baudījumu. Gaidīsim nākamo.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Tā bija Kulminācija !

Repertuārs sastadīts speciāli izdabajot Jelgavā salīdušo lauku migrantu akademisko prātu uzbūvei.

pirms 8 gadiem, 2013.05.25 10:19

Letiņš

Un kas tad Tu esi??? Neizglītota, vai neizglītots pilsētnieks. Nebūtu to lauku sen jau būtu badā nomirusi, nomiris.

pirms 8 gadiem, 2013.05.25 14:57

2013.Rozenvalds.lv

Izklausās ļoti labs pasākums. Žēl, ka nebiju.
Bet neizprotami, kāpēc šāds pasākums bija jārīko pilsētas svētku ietvaros? Tas ļoti labi iederētos kā savrups pasākums, kas pamudinātu šurp sabraukt arī citā dienā, tai skaitā vasarā, kad studenti prom un no tā cieš kafe u.c.
Un kāpēc pilsētās svētku galvenais pasākums ir tik dārgs?
Jau atkārtošos, atgādinot, ko pirms trim gadiem rakstīju par pilsētas svētkiem. Nepamet sajūta, ka programmā samests kopā viss, kas šajās dienās pilsētā notiek. Tai skaitā pastāvīgās izstādes u.c. Šādu programmu varētu arī pēc pāris nedēļām izdrukāt, tajā iekļaujot FAKS "Jelgava" futbola spēli u.c. Galvenais, lai izskatās, ka ir daudz. Bet, pavērtējot rūpīgi, kļūst skaidrs, ka nekā īpaša uz svētkiem pilsēta sarupējusi nav. Acu aizmālēšana, pie ka jau pierasts...
Tie nav pilsētas svētki, kādus esmu daudz apmeklējis citur, kad gājēju ielās burziņš ar tirdziņu ir ielu muzikantiem, ar pilsētnieku veikumu, prezentācijām u.c, bet vakarā bezmaksas kopkoncerts.

pirms 8 gadiem, 2013.05.25 11:02

Inese

Piekrītu! Pastaigāju pa Jelgavu un radās tāda prasta šova sajūta, kaut gan manāmas arī labas lietas. Kaitinošs mistrojums. Kam to vajag, mesaprotu?

pirms 8 gadiem, 2013.05.25 11:44

klau,

ja godīgi, tā komentēšana (turklāt, komentāru saturs lielākoties atkārtojas) zem katra pēdējā laika raksta sāk tā kā kaitināt. Nevajag pārspīlēt. Kas par daudz, tas par skādi - taisni tāpat kā esat izteicies par svētku saturu.

pirms 8 gadiem, 2013.05.25 13:02

qou vadis

Ministra Sprūdža padomnieks K.Rozenvalds ir pieslējies Reģionu aliansei, kā teikt divu kungu kalps. Kurai no partijām to darīs nesavtīgāk - tas ir jautājums.

pirms 8 gadiem, 2013.05.25 14:31

Bobis

Ko žvadzini, ja nepiedalījies. Kādus tad pilsētas svētkus esi apmeklējis? No komentāriem izskatās, ka tālāk par Rīgu neesi bijis.

pirms 8 gadiem, 2013.05.25 21:07

Katrai gaumei

Svētki ir lieliski un pārdomāti! Paldies rīkotājiem!
Koncerts pils pagalmā bija augsti profesionāls! Es lepojos, ka Latvijā ir tādi mūziķi un priecājos, ka tāds koncerts notiek Jelgavas pilī.
Viņu 1,5 stundas muzikālais sniegums stāv pāri kašķīgo subjektu dzīves garumam...

Ļaudis, pamēģiniet sajust pavasara un ceriņu smaržu, nerocieties pa saviem izkārnījumiem.

pirms 8 gadiem, 2013.05.25 14:05

>katrai gaumei

Lūk viens tiešām izcils "inteliģenta" cilvēka komentāra piemērs. Vispirms dežūrfrāzes un par pasākumu un slavinājumi tā rīkotājiem un tad kulminācijai paša žults. Plebeji ir un paliek plebeji.

pirms 8 gadiem, 2013.05.28 18:28

reremimifa

Nacionālas Operas koncertprogramma provincei - Ar seju pret laukiem.

pirms 8 gadiem, 2013.05.25 15:33

Jauks koncerts!

Jauks pasakums un foto ari fantaskas kvalitates!

pirms 8 gadiem, 2013.05.25 19:16

Anita

Lielisks koncerts. Paldies māksliniekiem un organizātājiem! Iepriekšējiem negatīvi noskaņotajiem gribās veltīt parunu "Suņi rej,karavāna iet tālāk" Arī Rozenvaldam,kurš to vien prot,kā visu kritizēt. Es uzskatu,ka pilsētas svētku pasākumi šogad ir ļoti daudzveidīgi. Katra gaumei.

pirms 8 gadiem, 2013.05.25 23:57

Jelgavniece

Jelgavas Pilsētas svētku programma plaša, daudzveidīga, dažādām gaumēm. Ko pats Rozenvalda kungs vispār izdarījis? Tikai rej. Nesmuki tā. Paldies pilsētas vadībai un svētku organizētājiem.

pirms 8 gadiem, 2013.05.26 12:16

felikss

Super koncerts-paldies operas māksliniekiem!
Ceru, ka operas svētki Jelgavā būs ne tikai pirms vēlēšanām, kā iegājies pēdējos gadus, bet gan katru gadu!

pirms 8 gadiem, 2013.05.27 18:46

Feliks

Tu nonaci pretrunas. Velesanas jau nav katru gadu. Ko nozime , ka iegajies katru gadu.Un nevajag visur saskatit velesanas.Starp citu Jelgava kulturas dzive ir loti laba limeni.

pirms 8 gadiem, 2013.05.27 19:53

Koncerti