FOTO: Sadziedāšanās pils pagalmā kļūst par lielisku notikumiem bagātās Jelgavas sestdienas akordu (papildināta galerija) 5

Vecās dziesmas jaunās skaņās Jelgavas pils pagalmā skan lieliski – par to varēja pārliecināties tie, nebaidos teikt, tūkstoši līdzdalībnieku (jo sadziedāšanās nozīmē gan mākslinieku, gan skatītāju aktīvu darbošanos), kas sestdienas pēcpusdienā apmeklēja LLU 150 gadu jubilejai veltīto pasākumu «Mēs joprojām mīlam tevi...».

Skatītāju un līdzdziedātāju priecīgās sejas pēc divu stundu garā pasākuma liecināja, ka garlaikoties nevajadzēja ne mirkli – par to parūpējās gan atraktīvais koncerta mākslinieciskais vadītājs Arvīds Platpers, gan veiksmīgi izraudzītie programmas pieteicēji Ilona Dabiņa un Rolands Levics, gan LLU deju ansambļu iesaistīšana. Tāpēc uzslavu pelnījis Annas Jansones veikums, jo tieši režisores pienākums salikt visus komponentus tā, lai tie papildinātu, nevis traucētu viens otram.

Un, protams, 18 koru dziedātāji un diriģenti, Raita Ašmaņa vadītie mūziķi (skaņdarbā «Sasala jūrīna» pat ar LLU rektoru Juri Skujānu pie perkusijām) un pāri visam – Maestro Raimonds Pauls, kura dziesmas nesauksi par vecām arī tad, ja sarakstītas pirms vairākiem gadu desmitiem, tās vienlīdz iecienījuši daudzu paaudžu studenti.

Noteikti vērts iegaumēt arī tādus vārdus kā Madara Botmane un Juris Jope. Ja Jāni Paukštello un Normundu Rutuli esam iecienījuši jau sen, tad Madara un Juris varētu būt tās jaunās spožās zvaigznes, ko Maestro (un varbūt ne viņš vien) nolēmis «iecelt saulītē». 

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Kultūras kulminācija

Mēs saskatām skaisto gan dabas ainavās gan laucinieciskas izcelsmes cilvēku pūlī. Tomēr visam tam kā pamatu ņemot garīgu skaistumu, morāli, atturību un tikumību, kas to visu ir radījusi.
Man ļoti ieinteresēja arī Hēgeļa doma - Viņš skaistajā saskata gara (absolūtās idejas) vispasaules attīstības īpašu posmu. Kad gars savā attīstības gaitā harmoniski apvienojas ar tādu materiālu formu, kurā ideja rod pilnīgu un adekvātu izpausmi, veidojas skaistais.

pirms 8 gadiem, 2013.08.25 13:59

ABSOLVENTE

Pasākums bija brīnišķīgs. Uzjundīja skaisto laiku, kad biju studente.Paldies, idejas autoriem un dalībniekiem!

pirms 8 gadiem, 2013.08.26 10:48

Studente

Gaidītās sirsnīgās atmosfēras vietā bija salīdzinoši formāls koncerts, kur vienīgais, kuram veicās ar auditorijas iesaistīšanu, bija diriģents Platpers.
Manuprāt, reklamētais "sadziedāšanās" aspekts netika īstenots - absolūti lielākā daļa no dziesmām, kas tika dziedātas koncertā, nebija iekļautas dziesmu grāmatā, ko pārdeva pirms koncerta. Rodas jautājums - kāpēc vispār šādas grāmatas tika pārdotas? Tikai lai iekasētu naudu?
Un tas, ka kori nemācēja godam nodziedāt LLU himnu (arī studentu korporāciju dziesmas) ir visai nepiedodami.

pirms 8 gadiem, 2013.08.27 12:34

Īgnajai Studentei

Tiešām koncertā redzēju vienu īgnu nesamīlētu meiču... Tā laikam bija kāda Studente.
Būs jau labi! Atnāks svētki arī Tavā sētā.
Koncerts bija sirsnīgs un foršs! Dziesmu klade laba ar interesantu informāciju. Manas paziņas grib iegādāties bet nesaprot kur...

pirms 8 gadiem, 2013.08.27 16:54

Mārīte

Dziesmu kladi var iegādāties LLU 175 telpā.
Starp citu, vajag izlasīt, kas ir rakstīts grāmatiņai virsū - "Latvijas Lauksaimniecības universitātes Dziesmu klade" - tur nav rakstīts, ka tās ir sadziedāšanās koncerta dziesmas ...
No koncerta ir 7 dziesmas, pārējās ir dažādos gados LLU dziedātas ... tādas grāmatiņas varētu izdot vēk, jo vēl ir daudz dziesmu, kuras dziedājuši studenti ...
Nevajag pelt, vajag apskatīties, cik jauks noformējums ...

pirms 8 gadiem, 2013.09.03 18:06

Koncerti