Gunāru Ordelovski godinot, izskan pūtēju orķestru koncerts (FOTO)

Sestdien Jelgavas Pilsētas svētkus kuplināja visas Latvijas pūtēju orķestru koncerts “Novadnieki”, kas Pasta salā pulcēja ap 700 mūziķu. Koncerta programmā izskanēja ne tikai Gunāra Ordelovska, bet arī Jāņa Ivanova, Jāņa Mediņa, Alvila Altmaņa, Pētera Butāna, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Aivara Krūmiņa, Andra Baloža, Raita Rēriha oriģinālmūzika un aranžējumi pūtēju orķestrim.

Tāpat kā IV Starptautiskais pūtēju orķestru konkurss un IX Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kas Jelgavā norisinājās šā gada aprīlī, arī koncerts “Novadnieki” bija veltīts pūtēju Maestro Gunāra Ordelovska 90 gadu jubilejai. Iezīmējot kādu savulaik populāru Maestro talanta šķautni – darbu ar Latvijas Radio lauku kapelu –, programmā tika iekļautas G.Ordelovska latviešu tautas dziesmu apdares jauno operdziedātāju Lauras Purenas (soprāns) un Anša Bētiņa (baritons) izpildījumā.

Īpaši šim koncertam komponists un pēc izcelsmes jelgavnieks Alvils Altmanis sacerēja svītu “Novadnieki”, par kuras tapšanu pats autors stāsta: “Komponējot šo apjomīgo skaņdarbu pūtēju orķestriem, es sapratu – tas ir nopietni. Aizdomājos par to, ka Latvijai tās vēsturē 2018. gadā gaidāmi lieli notikumi, un svītai “Novadnieki” būs īstais tapšanas laiks, kas vienotu Latvijas pūtēju orķestru saimi, un mēs lielā cieņā atdotu godu latvju pūtējmūzikas dižmeistaram Gunāram Ordelovskim 90 gadu jubilejā.”

Koncertā “Novadnieki” skanēja latviešu komponistu oriģinālskaņdarbi un aranžējumi pūtēju orķestrim diriģentu Raita Ašmaņa, Jāņa Puriņa, Pētera Vilka, Artūra Maculēviča, Egona Salmaņa, Sergeja Sergejeva, Romāna Ivanova, Raita Rēriha, Māra Rozenberga, Pētera Vilka, Jolanda Andževa, Andreja Cepīša un Agra Celma interpretācijā.

Koncertu rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi “Kultūra”.


Foto: Ralfs Cimermanis

Pievieno komentāru

Koncerti