Jelgavā gaidāms “Pūt, vējiņi!” pirmatskaņojums

18. novembrī pulksten 17 Jelgavas Kultūras namā notiks mūzikla koncertuzvedums “Pūt, vējiņi!”, ko pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem radījuši Kārlis Lācis, Jānis Elsbergs un Evita Mamaja. Lugā atspoguļotais stāsts, visu caurvijot mūzikai, vēstīs par trakulīgā Ulda un tikumīgās Baibas mīlas stāstu, informē pašvaldības iestādes “Kultūra” pārstāve Ilze Biļecka.

Skaņdarbi radīti Liepājas teātra mūziklam, un tos izpildīja paši aktieri. Šoreiz mūzikla “Pūt, vējiņi!” koncertuzveduma formātā tos izpildīs gan zināmi solisti, gan vēl neatklāti jaunie talanti. Baibas un Ulda lomas izdziedās vokāliste mūziklu aktrise Annija Putniņa un Latvijas Nacionālās operas solists Rihards Mačanovskis. Solistiem palīdzēs Latvijas Eirovīzijas gada koris “Spīgo”. Jelgavas kamerorķestra un Jelgavas bigbenda izpildījums sniegs koncertuzvedumam īpašu skanējumu un unikalitāti.

Raiņa darbs “Pūt, vējiņi!” ir ne tikai viena no autora daiļrades, bet arī latviešu literatūras virsotnēm, kā arī viena no visvairāk iestudētajām Raiņa lugām. Lugā Rainis ir ierakstījis vērtības, kas sakņojas latviskajā pasaules redzējumā. Lai gan gadu gaitā latviešu vērtību sistēma ir mainījusies, tomēr tieksme pēc labā, skaidrā, patiesā ir palikusi neskarta. Šī Raiņa luga mūsdienu cilvēku rosina atgriezties pie savām saknēm, pie tiem senču liktajiem pamatiem, kas nepieciešami, lai mūsdienu straujajā laikmetā nepazaudētu savu esību.

Diriģents Aigars Meri, režisors Sandis Kalniņš, horeogrāfe Alda Skrastiņa.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Koncerti