Jelgavā skanēs Zemgalei veltīts koncerts "Vēstures palos"

Latvijas valsts simtgadei veltītā mūzikas projekta "Latvijas gredzens" ceturtais un noslēdzošais posms izskanēs Jelgavas Kultūras namā, un mākslinieciski tas iecerēts kā kino koncerts "Vēstures palos".

"Zemgales gredzena" koncertā uzstāsies Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbenda grupa, mūziķi brāļi Oskars un Raimonds Petrauski, kā arī laikmetīgās dejas mākslinieki Lipora un Guntis Spridzāns.

""Vēstures palos" vēsta par Zemgali kā arkla un zobena zemi, kur auglība mijas ar nāvi. Tajā skan militāri marši un sēru mūzika, kanonizētas leģendas un pašapzinīgas pūtēju zaļumballes. Plašie tīrumi pārvēršas karalaukos un kapulaukos, kas atkal pārtop tīrumos, un tajos izaug latviešu literārā valoda, pirmie prezidenti un valstsvīri, diži dzejnieki un stipras dzejnieces. Zemgales mērogs ir apvāršņa plašums, un Latvijas valsts tajā ir kā Lielupe, kuras palos atkal satiekas vēstures līdzenumā izkliedētās dvēseļu upītes," gaidāmo koncertu 17. oktobrī raksturo organizatoru pārstāve Rinta Bružēvica.

Koncerts turpmākās izrādes piedzīvos 19. oktobrī Vidzemes koncertzālē "Cēsis", 26. oktobrī Latgales vēstniecībā "Gors", kā arī 2. novembrī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars".

Koncertcikls "Latvijas gredzens" kā dāvana valstij tās simtgadē sākās 2017. gada pavasarī, un līdz šim jau piedzīvoti trīs Latvijas novadiem veltīti pasākumi – Latgalei veltīta koncertizrāde "Rakstiem un skaņai", Kurzemei – lielkoncerts "Pūt, vējiņi" un Vidzemei – muzikāla izstāde "Kalns uz augšu ies".


Pievieno komentāru

Koncerti