Jelgavas 4.vidusskolas kori dziedot nosvin savas vārda dienas (FOTO) 5

Daudzie svētki, kas šogad jāatzīmē Jelgavas 4.vidusskolai, piektdienas pievakarē sākās ar savdabīgām skolas koru vārda dienas svinībām. Februāris šim nolūkam izraudzīts tāpēc, ka tagad tik atpazīstamā superkora «Spīgo» nosaukums un tā atvasinājumi – «Spīgana» un «Spīguņi» – radies par godu Spīdolām, kas savu vārda dienu svin 2.februārī.

Nedaudz vēlāk šai plejādei pievienojušās «Spīgmeitiņas», bet, kā atgādināja koru vārda dienas koncerta galvenā scenārija autore un pasākuma vadītāja diriģente Arta Jurgenovska, savu skanīgo vārdu vēl gaida arī «Spīgo studija».  

Šis gads daudziem muzikālajiem kolektīviem, sevišķi skolās, ir īpašs, jo vasarā laiks visu dziedošo un citādi muzicējošo skolēnu kolektīvu kulminācijas brīdim – XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Gatavošanās jau rit pilnā sparā, sevišķi Jelgavas 4.vidusskolā, kam 2015.gads ir arī nozīmīgu jubileju pārpilns – 14.martā skolai jāsvin 70 gadu dzimšanas diena, pazīstamajam bērnu mūzikas autoram Arvīdam Žilinskim marta beigās paliks 110, bet Jelgavas 750 gadu jubilejas svinības ar dažādiem pasākumiem faktiski jau sākušās.

Tā kā galvenais notikums šogad būs dziesmu un deju svētki, arī 6.februāra koncerta liela daļa bija veltīta lielo svētku repertuāra slīpēšanai svētkiem maksimāli pietuvinātos apstākļos. Vienlaikus jāgatavojas skolas salidojumam un Arvīda Žilinska dzimšanas dienas koncertam, tāpēc «Spīgmeitiņas» iepriecināja ar šī komponista daiļradi. Pie vārda tika arī puišu koris «Spīguņi», vairāki kopkori, «Spīgo studija» un protams, pats meiteņu koris «Spīgo», kas, gatavojoties ierakstam studijā, atskaņoja vairākas no kora labo draugu Raimonda Paula un Ineses Zanderes skaistajām, bet nebūt ne vienkāršajām «Upju dziesmām» (protams, neiztiekot bez garām plūstošās «Lielupes», kā arī «Salacas», «Gaujas» un «Ventas»).

Noslēgumā – atkal kopkoris, šoreiz ar dziesmām no Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta repertuāra, kur solo partijas tika uzticētas Evelīnai Šulcai («Es nāku no mazas tautas»), Marisam Sustrupam («Tēvzemes etīde») un Kitijai Minātei («Skaisti dziedi, lakstīgala»).

Patīkami atzīmēt, ka koncerta skatītāji varēja baudīt ne tikai dziesmas, bet arī pašu koristu sacerētu dzeju (Līva Estere Zondaka, Evelīna Šulca, Alise Brikmane, Vaida Vovere, Katrīna Veisa, Santa Skadmane, Liliāna Flandere). Tomēr galvenie varoņi (varones) protams, bija «Spīgmeitiņas», «Spīguņi», «Spīgo studija», «Spīgo» un viņu diriģenti – Krista Lūsiņa, Ingus Leilands, Irina Osipova, Arta Jurgenovska, Līga Celma–Kursiete un visu koru vārda devēja un «pārraudzītāja» Liena Celma. Tāpat īpašs paldies tika arī koncertmeistarei Daigai Rudzītei, kura saņēma apsveikumus ne tikai par mākslinieciski augstvērtīgo sniegumu, bet arī sakarā ar pašas dzimšanas dienu. 

Foto: Raitis Puriņš


Pievieno komentāru

Komentāri 5

mamma

paldies skolotaajiem un dziedaataajiem! LIELISKI!

pirms 6 gadiem, 2015.02.07 00:23

:)

Daiga Rudzīte ir daudzdauzdaudz smukāka nekā priekspēdējā bildē... Neskati vīru (sievu) no cepures (bildes) ...

pirms 6 gadiem, 2015.02.07 13:45

Ko nu

Der jau arī kādreiz uz to cepuri paskatīties...

pirms 6 gadiem, 2015.02.10 21:14

.....,..,.

Teikšu, ka tajā bildē viņa arī ir pat ļoti skaista;)

pirms 6 gadiem, 2015.02.07 15:25

ups

Kura tā ir ar kuplajiem zilajiem svārkiem vai dzeltenajiem. Kurai tā cepure ir smuka????

pirms 6 gadiem, 2015.02.10 21:15

Koncerti