Jelgavas bigbends Adventes koncerta klausītājus lutinās ar pārbaudītām vērtībām 1

Tie, protams, ir Edīte Piafa un Frenks Sinatra, kas pēc pāris nedēļām svinēs savu simtgadi, tādēļ arī Jelgavas bigbenda Adventes koncertā 6. decembrī pulksten 14 izskanēs ne tikai Ziemassvētku melodijas, bet arī leģendāro dziedātāju populārākās dziesmas Aijas Vītoliņas un Daumanta Kalniņa atskaņojumā.

Atļaušos apgalvot, ka vismaz vienu no E.Piafas vai F.Sinatras dziesmām ir dzirdējis ikkatrs no mums, pat ja tā īsti to nemaz neapzināmies. Tās skan daudzās filmās, tās savā repertuārā iekļauj populāri dziedātāji kā pasaulē, tā Latvijā, leģendārās balsis dzirdamas pat Ziemassvētku tirdziņos, kas jau sākuši savus pirmssvētku maratonus. Neatbildēts ir jautājums, kā abi dziedātāji kļuva par sava laikmeta ikonām, taču skaidrs, ka viņu slavas līmenim grūti pietuvoties pat mūsdienu pop­zvaigznēm, kas pelna miljonus.

Tieši tāds ir E.Piafas ceļš, kaut gan viņa (un daudzi citi) sevi uzskatīja par neglābjami neglītu, bet nelabvēļi viņas balsi salīdzināja ar skaņām, kas rodas, rīvējot sieru. Tāpat E.Piafu dēvē par «aizgājušās» Francijas simbolu, Parīzes leģendu, cilvēcības spoguli un visa traģiskā iemiesojumu. Franči viņu uzskata par zināmāko un mīlētāko savas tautas dziedātāju visā valsts vēsturē.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 3. decembra, «Zemgales Ziņās». Foto: Eduards Kapša

Pievieno komentāru

Komentāri 1

edz

Foršākais piedzīvojums,paldies māksliniekiem!

pirms 5 gadiem, 2015.12.06 18:31

Koncerti