Jelgavas BJC «Jundas» tautas deju kolektīvi svinēs 15 gadu jubileju

5. decembrī Jelgavas bērnu un jauniešu centra (BJC) «Junda» tautas deju kolektīvi «Jundaliņi», «Jundēni» un «Jundari» ar krāšņu dejas koncertuzvedumu «Kas var zvaigznes izskaitīt…» Jelgavas kultūras namā svinēs savu 15. dzimšanas dienu.

Jubilejas koncertā radošuma iedarbināšanā talkā nākusi oriģinālmūzikas autore Inguna Lipska, savukārt koncerta režisore ir Elīna Apsīte. Pusotras stundas laikā tiks izdejoti jauniestudējumi, piedaloties visu vecuma grupu dejotājiem. Plānots, ka deju kolektīvi savā jubilejā skatītājus priecēs divos koncertos – pulksten 14 un pulksten 17.

Kolektīvu vēsture aizsākas tolaik dēvētajā «Pionieru namā» ar Maija Salzirnes ideju – dot iespēju bērniem mācīties latviešu tautas deju. Šodien to turpina darīt teju 250 Jelgavas BJC «Junda» bērnu un jauniešu mākslinieciskās vadītājas Madlēnas Bratkus, koncertmeistares Gunas Vanagas un deju pedagoģes Elīnas Mednes vadībā, kurām šis nav tikai darbs, bet gan drīzāk dzīvesveids, kas prasa lieliskas organizatoriskās prasmes ik dienas un reizē sniedz lielu gandarījumu.

«Jundaliņos», «Jundēnos» un «Jundaros» tautas dejas iemaņas bērni sāk izkopt jau no četru gadu vecuma un turpina to darīt līdz vidusskolas beigām. Dejotāji piedalās dažādos pasākumos, kā arī mēdz doties kopīgos ārzemju braucienos. Mākslinieciskās prasmes tiek apliecinātas, sākot ar mēģinājumu zāli un beidzot ar Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas bija viens no galvenajiem notikumiem dejotāju dzīvē arī šovasar. Būtiski, ka savu 15 pastāvēšanas gadu laikā BJC «Junda» kolektīvi ir piedalījušies septiņos dziesmu un deju svētkos. Nemainīga tradīcija ir arī gadu mijas koncerti, kuros gan skatītāji zālē, gan paši dejotāji iepazīst tradicionālo latviešu dzīves ziņu un kultūru.

Koncerta biļetes var iegādāties BJC «Junda» (Pasta ielā 32), koncerta dienā – kultūras namā. Biļešu cena – 2 – 3 eiro.

Pievieno komentāru

Koncerti