Jelgavas kultūras namā – reģionālais mākslas festivāls (FOTO)

10.martā Jelgavas pilsētas kultūras namā notika reģionālais integratīvais mākslas festivāls "Nāc līdzās Zemgalē!".
Šogad reģionālie festivāli "Nāc līdzās!" notiek agrāk nekā citus gadus, jo daudzi speciālo internātskolu audzēkņi gatavojas arī skolēnu Dziesmu un deju svētkiem.

Tomēr, neskatoties uz palielināto slodzi šopavasar, reģionālie festivāli notiek kā allaž. Jelgavas kultūras namā šogad jau devīto gadu bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām rādīja savus talantus uz skatuves – dziedot, dejojot, spēlējot teātri, muzicējot. Un, kā vienmēr, paralēli koncertam Jelgavas kultūras namā ir skatāma arī radošo darbu izstāde. 

Uz festivālu "Nāc līdzās Zemgalē!" bija pieteikušies dalībnieki no 18 skolām, dienas aprūpes centriem un biedrībām no dažādiem Zemgales novadiem un Rīgas. Piedalījās, protams, paši jelgavnieki – Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centrs, kura “Smaidīgie aktieri” iestudējuši Latviešu tautas pasaku „Vecīša cimdiņš” mūsdienīgā interpretējumā. 

Koncertu ar saviem priekšnesumiem kuplināja Jelgavas novada Aizupes skolas popgrupa "Noslēpums" Eritas Karlsones vadībā.

Labākos koncerta priekšnesumus izvirzīja uz Rīgas Lielkoncertu, kas notiks 1.aprīlī RSU aulā. Lielkoncerta laureātiem šogad būs iespēja uzstāties kopā ar populāriem skatuves māksliniekiem un mūziķiem labdarības akcijas koncertā “Nāc līdzās Ziemassvētkos!", kurš notiks jaunajā – vēl topošajā – Liepājas koncertzālē 14.decembrī. 

Reģionālā koncerta žūrijā bija Fonda "Nāc līdzās!" vadītāja un festivāla mākslinieciskā direktore Sarma Freiberga, Jelgavas Kultūras nama kultūras darba darba speciāliste Santa Sīle un mūzikas skolotāja, diriģente un mūzikas terapeite Agija Pizika.

Fonds ir pateicīgs Jelgavas kultūras namam par atbalstu šī festivāla rīkošanā nu jau 9 gadu garumā. Pēdējos 3 gadus pasākuma norisēs aktīvi iesaistās Jelgavas brīvprātīgie jaunieši Gata Valaiņa vadībā. Pēc viņu iniciatīvas koncerta dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Jelgavas skaisto Torni un Jelgavas Ģ.Eliasa Vēstures muzeju.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Koncerti