Jelgavas novada dejotāji rīt tiksies «Ziemas sadancī» 4

Lai raibi raibus deju rakstus grieztu un savu varēšanu pirms deju kolektīvu skates pārbaudītu, Jelgavas novada deju kolektīvi tradicionāli jau divpadsmito reizi tiksies kopīgā pasākumā «Ziemas sadancis», kas šogad 4. februārī pulksten 17 notiks Staļģenē.

Jau tradicionāli «Sadancis» notiek februārī, informē Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone. Tajā tiksies 21 novada deju kolektīvs – 11 vidējās paaudzes, pa pieciem jauniešu un senioru deju kolektīviem. Kopīgi tiks izdejots gan obligātais repertuārs, gan arī citas dejas. Koncertā uzstāsies arī vieskolektīvi no Jelgavas un Ozolnieku novada.

Tautas deju kolektīvu skaits Jelgavas novadā pēdējos pāris gados sasniedzis divus desmitus. Pērn jau zināmajiem kolektīviem piepulcējies arī viens jauns: Valgundes jauniešu deju kolektīvs «Trādirīdis» ar vadītāju Ingu Feldmani.

«Deja – tā ir kustība, emocijas, spēks, dinamika. Īpaši to izjūtam, kad vairāki kolektīvi uzstājas kopā, jo radītais spēcīgais enerģētiskais lādiņš sasniedz un apgaro ikvienu skatītāju. Arī šoreiz koncertprogramma veidota tā, ka vienlaicīgi uzstāsies līdz pat deviņiem kolektīviem. Kopā skatītājus priecēs 27 deju uzvedumi. Tā kā «Sadancis» tiek rīkots neilgi pirms novada deju skates, kas šogad notiks 4. martā Jēkabnieku kultūras namā, kolektīvi skatītājiem atrādīs arī tās dejas, ko sagatavojuši Dziesmu un deju svētku deju lieluzvedumam «Māras zeme»,» stāsta Jelgavas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes darbiniece Nelda Ķikute.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Inta

..tad ta putra ar datumiem un vietām!! Kā tad paliek, 4.02.- Staļģenē, bet 4.03.- Jēkabniekos? Vai abās vietās?

pirms 4 gadiem, 2017.02.04 09:53

vārds

Jēkabniekos ir skate, Staļģenē koncerts.

pirms 4 gadiem, 2017.02.04 11:31

Koncerti