«Kalve» nosvin 70. jubileju (FOTO) 2

Ar dejām, atmiņu stāstiem un daudziem apsveikumiem 70. jubileju sirsnīgā koncertā Jelgavas Kultūras namā nosvinējis LLU Tautas deju ansamblis «Kalve».

«Kalves» jaunieši, ar kuriem kopā koncertā uzstājās vidējās paaudzes deju kolektīvs «Kalve», koncerta pirmajā daļā izdejoja dejas no latviešu skatuviskās dejas klasikas līdz mūsdienām, izpildot kolektīvā iemīļotas un «Kalves» vadītāju radītas dejas, kā arī horeogrāfijas no gaidāmo Deju svētku repertuāra. Savukārt otrajā daļā mūziķu Amandas Jātnieces, Arta Gulbja, Zanes Leimanes, Skripa un Rolanda Zelča pavadībā tika izdejoti Latvijā redzēti un pierakstīti danči «Kalves» mākslinieciskās vadītājas Guntas Skujas horeogrāfiskajā un A.Jātnieces muzikālajā apdarē. Šī bija iespēja uz skatuves kāpt arī kādreizējiem «kalvēniem», kas visi kopā skatītāju rindās nebija atstājuši teju nevienu brīvu vietu. Izdancinātas tika arī Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Signe Pujāte un LLU rektore Irina Pilvere.

S.Pujāte «Kalvei» un G.Skujai pasniedza Kultūras ministrijas un LNKC atzinības rakstus. Ar Atzinības rakstu tika novērtēts «Kalves» ilggadējais radošais un mākslinieciski augstvērtīgais ieguldījums latviešu skatuviskās dejas mākslā un Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā. Kolektīva mākslinieciskā vadītāja G.Skuja saņēma arī LNKC Goda rakstu. Tāpat LNKC Atzinības rakstu saņēma «Kalves» dejotājs un repetitors Lauris Galejs. Savukārt paši dejotāji LNKC Pateicības rakstu saņemšanai no sava vidus bija izvirzījuši Mārtiņu Kūkoju, Ievu Heinrihsoni, Barbu Eglīti, Kristīni Zelču un Oskaru Vītoliņu.

Dejotājus jubilejā sveica arī LLU rektore Irina Pilvere, uzsverot – esošie un bijušie «kalvēni» pēc universitātes absolvēšanas ir kļuvuši vai kļūs par speciālistiem ar pievienoto vērtību gan izkoptās stājas un izrādītā spēka, gan smaida un spējas strādāt kolektīvā dēļ. Universitāte «Kalvei» jubilejā dāvina iespēju īstenot vienu no sapņiem – iegādāties jaunus tērpus 2000 eiro vērtībā. Tāpat par ieguldījumu kolektīva darbībā LLU vārdā rektore pateicās gan G.Skujai un dejotājiem Anetei Annai Zālītei, Lindai Rozei, Dacei Encei, Ērikam Timofejevam, Mārtiņam Rudukam, Ingmāram Eglītim, Jānim Beķerim, Andim Agarelovam un Emīlam Ziediņam, gan universitātes kultūras dzīves uzturētājai Anitai Prūsei.

Īpaši tika sveikta arī «Kalves» pirmā koncertmeistare Maruta Tilgale, kura kolektīvā pavadījusi 26 gadus.

Par līksmu noskaņu koncerta gaitā gādāja tā vadītājs Artūrs Breidaks.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ļoti skaisti

vienkārši lielisks koncerts!Paldies organizētājiem!

pirms 4 gadiem, 2017.03.20 12:31

Koncerti