Kamermūzikas svētdiena Ģederta Eliasa muzejā (FOTO) 2

Koncertā 15. februārī, kuru ar labu tradīciju atdzīvina Ģederta Eliasa Vēstures un mākslas muzeja kolektīvs, bija sapulcējušies vairāk kultūras cienītāju nekā parasti. Uzstājās Kerolaina Lallo (flauta, pikolo flauta) un Zane Rubesa (klavieres). Vislielāko atzinību guva K.Debisī un mūsdienu komponista L.Libermana darbi. Programmā skanēja arī J.S.Baha, F.Šopēna, C.Franka, F.Martēna, un M.Movera mūzika.

Rīdziniece K.Lallo un jelgavniece Z.Rubesa satikušās gandrīz pusceļā starp abām pilsētām – kā kolēģes Ozolnieku Mūzikas skolā, kur līdzās radošajam darbam tiek atrasts laiks arī kamermuzicēšanai. Kerolaina – Rīgas meitene ar bakalaura grādu – savas prasmes slīpējusi pie izciliem Latvijas pedagogiem, iemīlējusies Jelgavā un šejieni arī pārcēlusies dzīvot.

Zane klavierspēli līdz 2011. gadam mācījās Jelgavas Mūzikas vidusskolā pie Silvijas Audres, bet tagad turpina studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesora Arņa Zandmaņa klavieru klasē. Zane ir piedalījusies nacionālos un starptautiskos konkursos gan kā soliste, gan kā klavieru duetu un kameransambļu dalībniece un ieguvusi laureāta nosaukumu konkursos Latvijā, Lietuvā un Krievijā. Vairākkārt muzicējusi kā soliste ar Jelgavas Kamerorķestri.

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Laima

Aizgāju arī es atveldzēt sirdi un dvēseli ! Tādu ekskluzīvu iespēju garām nelaidu. Paldies talantīgajām, šarmantajām un atraktīvajām mūziķēm! Īpaši pateicos arī muzeja darbiniekiem par laipno, draudzīgo un izpalīdzīgo attieksmi!

pirms 6 gadiem, 2015.02.15 19:30

Dina Tauriņa

Malači, meitenes!Tā turpināt- krāsaini un ar pilnu atdevi!

pirms 6 gadiem, 2015.02.15 23:08

Koncerti