Koncertā atceras Guntu Micāni (FOTO) 3

Pieminot skolotāju un dzejnieci Guntu Micāni viņas 80. jubilejā, Ozolnieku Tautas namā izskanējis atceres koncerts “Es atkal esmu pie jums”.

G.Micānes dzejoļi iedzīvojušies komponistu Alvila Altmaņa, Jāņa Lūsēna, Nika Matvejeva, Gunta Šveicera, Astrīdas Klāsones, Daces Cabes un citu autoru mūzikā. Koncerts bija iecerēts kā Jelgavas Mūzikas vidusskolas bijušo audzēkņu un viņu vadīto kolektīvu veltījums skolotājai G.Micānei. Viņas dzeju mūzikā izdziedāja “Jundas” bērnu popgrupa “Lai skan” (vadītāja Inta Šveicere), Jelgavas pensionēto skolotāju kluba vokālais ansamblis “Zemgales virši” (vadītājs un koncertmeistars Kārlis Krusts), Dobeles Kultūras nama sieviešu koris “Vizma” (diriģente Vizma Zandersone, koncertmeistari Ilze Lazdiņa un Raimonds Bulmers (klarnete)), Ozolnieku Tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Madara” (vadītāja Ginta Āriņa, koncertmeistars Māris Ivanovs). Par kopīgo laiku pedagoģiskajā skolā atmiņas caur dziesmām ritināja Gunta Grunšteina ar savām dziedošajām “Zemgales viršu” kolēģēm, par gadiem ilgo un auglīgo sadarbību ar dzejnieci savas atmiņas bija arī komponistam Alvilam Altmanim, vokālās pedagoģes Evijas Lagzdiņas balss izskanēja kā tilts uz G.Micānes darba gadiem Jelgavas Mūzikas vidusskolā. Skanēja arī G.Micānes dzeja koncerta dalībnieku lasījumā.

Koncertu vēroja arī G.Micānes meita Dace Micāne-Zālīte, kura bija aizkustināta par mammai izrādīto godu un mīlestību. Viņa atklāja, ka jubilejas gadā iecerēts izdot jaunu G.Micānes dzejas krājumu.

Koncerta idejas autore – Ozolnieku Tautas nama sieviešu vokālā ansambļa “Madara” vadītāja Ginta Āriņa, tas rīkots sadarbībā ar Ozolnieku Tautas namu.


Foto: Ozolnieku novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 3

.

Paldies par lielisko koncertu! Bija tik aizkustinoši, ka asaras acīs gandrīz visu laiku.

pirms 2 gadiem, 2018.02.27 22:49

tiešām

baudāmi teksti salīdzinot ar rača rīmēm

pirms 2 gadiem, 2018.02.28 07:47

Sen.

Koncerts patiešām labs bija. Tikai žēl, ka nevarēja nopirkt Guntas dzeju krājumus. Laikam kļuvuši par literāru retumu. Cerība uz meitas solīto atkārtoto izlasi šogad.

pirms 2 gadiem, 2018.02.28 13:58

Koncerti