Koncertuzvedumā «Mirdzi kā zvaigzne» Jelgavas Svētku koris priecē publiku ar augstu meistarību (FOTO/VIDEO) 1

Koncerts bija veltīts Raiņa un Aspazijas 150 gadu un Emīla Dārziņa 140 gadu jubilejai, lai gan, «kad man radās pati iecere, es vispār ne par kādām jubilejām nedomāju», atzīst koncerta idejas autors, koru «Zemgale» un «Sidrabe» galvenais diriģents un Jelgavas Mūzikas vidusskolas pedagogs Guntis Pavilons.

Tomēr dižie dzejnieki un šāgada lielie jubilāri koncertuzveduma apmeklētājus sagaidīja jau pie garderobes, pareizāk sakot, kultūras nama 1.stāva vestibilā bija iespēja aplūkot Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu glezniecības darbu izstādi «Rainis un Aspazija», kas kultūras namā būs apskatāma līdz 30. martam.

«Pamatideja bija Jelgavas Svētku koris,» par koncertuzvedumu stāsta G.Pavilons. «Tā gan nav mana doma, Jelgavas kordiriģentu vidē tā virmoja jau ilgāku laiku, vismaz gadus divdesmit – izveidot kori, kurā dziedātu visi mūsu pilsētas un apkārtnes diriģenti, kā arī labākie dziedātāji. Domāt un sapņot var ilgi, līdz nonācu pie secinājuma, ka var taču to arī izdarīt dzīvē. Sapulcināju kolēģus, aprunājāmies, atsaucība bija – un te, pareizāk sakot, vēl pēc trīs mēģinājumiem, – rezultāts.

Emīlu Dārziņu izvēlējāmies, jo tā ir ļoti demokrātiska mūzika, kas patīk gan publikai, gan pašiem dziedātājiem. Tālākā nākotnē jau varam domāt par Bahu vai mūsdienu mūziku. Un tikai tad, kad biju izvēlējies Dārziņa mūziku, izrādījās, ka viņam ir jubileja, ka gandrīz visas kora dziesmas ir ar Raiņa un Aspazijas dzeju. Turklāt abu lielo dzejnieku vārds arī ir ļoti cieši saistīts ar Jelgavu. Uz Aspazijas un Raiņa mīlas stāsta balstīta šā uzveduma režija, ko veidojis pazīstamais šādu pasākumu režisors Uģis Brikmanis. «Mirdzi kā zvaigzne» bija Aspazijas (ko atveidoja Zaiga Zariņa) atmiņas par savu dzīvi Jelgavā.»

Gods vadīt Jelgavas Svētku kori jeb «diriģēt diriģentus» bija uzticēts tiem, kas  savulaik daudz ieguldījuši Jelgavas koru kultūrā un attīstībā: Gunta Kalniņa (bijusī Pavilone), Gunta Paškovska, Josifs Cisers, Agris Celms, Jānis Zirnis, Ints Teterovskis, Ivars Cinkuss, Guntis Pavilons. Diemžēl veselības stāvokļa dēļ neizdevās pierunāt Marutu Tilgali un Veltu Riekstu, bet aizņemtības dēļ nācās iztikt bez Aigara Meri un Aigara Reiņa. Piedalījās arī Edīte Ziemele (klavieres), Andis Klučnieks (basa flauta) un tenors Jānis Kurševs.

Spriežot pēc siltās uzņemšanas, Jelgavas Svētku kora priekšnesums klausītājiem sagādāja priecīgus brīžus. Svarīgi atzīmēt, ka tas bija arī Jelgavas Dziesmu svētku ieskaņas koncerts (ar to daļēji var izskaidrot jaunradītā, bet jau pieredzējušā kora nosaukumu). Patika ne tikai koris, bet arī tenors Jānis Kurševs E.Dārziņa solodziesmās un Edīte Ziemele pie klavierēm. Īpašs akcents bija leģendārais «Melanholiskais valsis» visai neparastā Anda Klučnieka (basa flauta) un Endija Rožkalna vadītā akustisko ģitāru ansambļa sniegumā.


Foto: Rihards Lonskis un Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Koncerti