«Lāčplēša» jauniestudējumu novembra sākumā varēs redzēt Jelgavā

Pēc divām nedēļām – 30.oktobrī – Ādažu Kultūras centrā aizsāksies Latvijas vēsturē nebijuša mēroga koncertturneja - mēneša laikā turpat katru dienu citā pilsētā tiks izrādīta rokopera «Lāčplēsis».

Rokoperas «Lāčplēsis» jauniestudējums top ar abu autoru - Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes atļauju un tiek veidots, pilnībā izmantojot 1988.gadā tapušās rokoperas oriģinālo libretu un nošu materiālu. Galvenā atšķirība - šis ir jauniestudējums, kas nozīmē, ka visas lomas atveidos pašlaik vokāli spēcīgākie un populārākie Latvijas dziedātāji un aktieri - Daumants Kalniņš, Juris Jope, Marts Kristians Kalniņš, Jānis Skanis, Juris Vizbulis, Ieva Sutugova, Paula Dukure, Rūta Dūduma, Beāte Zviedre, Anna Krauja-Čena, Jānis Kurševs, Miks Dukurs, Elvijs Bušs, Ēriks Zeps, Ivo Grīsniņš Grīslis, Dāvids Kalandija, Jānis Ķirsis, Mikus Abaroniņš, kā arī kordebaleta grupa, Rīgas Zelta Koris un mūziķu grupa Kristapa Krievkalna vadībā.

Jauniestudējuma režiju veido Inese Mičule, horeogrāfiju - Olga Žitluhina, tērpus - Anna Heinrihsone, bet scenogrāfiju - Gints Sippo. Vokālais konsultants visiem solistiem ir Niks Matvejevs. 

«Ņemot vērā šī darba lielo apjomu un nozīmi Latvijas kultūrā, esmu priecīgs, ka visi tā dalībnieki strādā ar milzīgu entuziasmu un mirdzumu acīs - tā būs lieliska dāvana Latvijai 95.dzimšanas dienā, kas ļaus ne tikai atcerēties mūsu nācijas saliedētības sajūtu, kas bija pirms 25 gadiem, bet arī restaurēt šīs sajūtas jaunā kvalitātē,» saka iestudējuma producents Juris Millers. Šī būs arī pēdējos gados finansiāli dārgākā un vērienīgākā jauniestudējuma izrāde, kas tapusi un izrādīta Latvijā - kopējās jauniestudējuma izmaksas sasniedz vairākus simtus tūkstošu eiro.

Jāpiebilst, ka Jelgavā jauniestudējumu varēs redzēt 2.novembrī pulksten 19 kultūras namā.

Pievieno komentāru

Koncerti