Latino, džezs un šansons vienā vakarā 1

Labu dāvanu citkārt tik puteņotajā februārī jelgavniekiem atvedis «Quadro Nuevo» – tā saucamās «world music» kvartets no Vācijas, kurā gan spēlē dažādu tautību izcelsmes mūziķi. Par koncertu 11. februārī pulksten 19 Jelgavas kultūras namā varam pateikties Hermaņa Brauna fondam un tā rīkotajam ikgadējam festivālam «Winterfest».

Tas ir Hermaņa Brauna fonda ikgadējs starptautiskais ziemas mūzikas festivāls (pirmais noticis 1999. gadā), kas risinās no novembra līdz februāra vidum, «Ziņām» telefonsarunā pavēstīja fonda direktore Inna Davidova, uzsverot, ka jelgavniekiem īpaši palaimējies, jo «Quadro Nuevo» mūziķi mūsu pilsētā viesosies dienu pirms uzstāšanās galvaspilsētas koncertzālē «Rīga».

Mulo Francels (saksofons, klarnete, mandolīna, vibrafons), Evelīna Hubera (arfa), Andreass Hinterzēers (akordeons, vibrandoneons, klavieres), D.D. Lovka (bass un sitaminstrumenti) spēlē melodisku, jautru, dažkārt viegli melanholisku mūziku, kura ļauj pacelties spārnos. «Nekāda drūmuma, nekādas depresijas – vienīgi tādas melodijas, kuras ir patīkami svilpot, bradājot pa peļķēm saulainā pavasara dienā,» izteicies viens no kvarteta faniem.

Kvarteta programmu pamatā ir 20. gadsimta pirmās puses mūzika: itāļu balāde, Parīzes valsis mizete, tango… Tāds latino, džezs, šansons! Turklāt daļa no mūzikas ir kvarteta dalībnieku autordarbi.

Kopš 1996. gada, kad kvartets izveidots, tas saņēmis un turpina saņemt Vācijas Džeza asociācijas prēmijas, bet ansambļa DVD 2005. gadā kļuva par «European Phono Award Impala» balvas ieguvēju Parīzē.

Šie kaismīgie virtuozi ir ārkārtīgi populāri visā Eiropā un 10 gadu laikā snieguši vairāk nekā 1500 koncertu. Viņi uzstājas lielos festivālu laukumos miljonu pielūdzēju priekšā, uz klubu omulīgajām skatuvēm un tāpat vien – uz ielām. Kvartets spēlējis tādos pazīstamos starptautiskos sarīkojumos kā Monreālas un Burghauzenas un Kvebekas džeza festivālos, viesojies Singapūrā, Korejā, Kanādā, Austrālijā, Itālijā, Spānijā, Šveicē, Austrijā, Dānijā, Turcijā… Ansambļa noslēpums ir aizrautība. Mūziķi atskaņo savus numurus ar sajūsmu, iemīlējušies savos instrumentos un ar pietāti pret citu kultūru.

Džeza, tango, flamenko, itāļu melodiju, Dalidas un Džo Dasēna repertuāra cienītāji, kā arī citi dzīvespriecīgie un romantiskie cilvēki, gatavojieties – pie mums brauc kvartets «Quadro Nuevo». 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Koncerti