“Menuets” Jelgavā svinēs savus 50

Uz 50 gadu jubilejas koncertu piektdien, 23. novembrī, pulksten 19 Jelgavas Kultūras namā aicina grupa “Menuets”.

“Menuets” ir viena no slavenākajām Latvijas rokgrupām, kas kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja, turklāt šobrīd “Menuets” ir vecākā grupa Latvijā. Grupas pirmā uzstāšanās notika 1968. gadā, kopā sanākot sešiem Jūrmalas skolēniem – brāļi Sējāni un Bartaševici kopā ar domubiedriem sāka kopīgus mēģinājumus rokmūzikā.

““Menuets” – tā ir sirdsapziņa, kas dzīvojusi divos gadsimtos un turpinās dzīvot latviešu tautā vēl un vēl. “Menuets” ne tikai atsauc nostalģiskas atmiņas par aizgājušajiem laikiem, bet arī apliecina to, ka dzīvojam šeit un tagad. Grupa guvusi panākumus gan Latvijā, gan citur pasaulē, koncertējot Somijā, Portugālē, Vācijā un citviet. Muzicēšanas laikā iegūta tūkstošiem grupas mūzikas cienītāju uzticība, kuriem “Menueta” dziesmas saistās ar atmiņām no jaunības dienām. Līdz smeldzei pazīstamas melodijas un līdz mielēm pazīstams teksts. Sevišķi tiem, kuriem šobrīd četrdesmit un pāri. Tā būs atgriešanās mūsu jaunībā, kad mēs kā puķu zēni un meitenes mājas ballītēs un māju pagalmos uz noskaņotām ģitārām savas uzstāšanās sākām un beidzām ar “Alvas zaldātiņiem”,” vēsta koncerta organizatori.

Jubilejas koncertprogrammā skanēs gan skaistākās un populārākās “Menueta” dziesmas, kuru autors ir Imants Kalniņš (“Viņi dejoja vienu vasaru”, “Alvas zaldātiņi”, “Dzeguzes balss”, “Balāde par Johanu”, “Dziesma, ar ko tu sācies”, “Četri balti krekli”, “Viņi dejoja vienu vasaru” un citas), gan grupas agrīnās dziesmas, kuru autori ir Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Juris Kulakovs.

Grupā “Menuets” joprojām muzicē Inese Pabērza, Adrians Kukuvass, Baiba Jagere, Juris Kulakovs, Juris Sējāns, Leons Sējāns, Raimonds Bartaševics un Ikars Ruņģis. Adrians Kukuvass, Raimonds Bartaševičs, Leons Sējāns un Juris Sējāns ir pirmie Jūrmalas Goda pilsoņi.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Koncerti