Muzejs atjauno kamermūzikas koncertu tradīciju (FOTO)

Sestdien Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs aicināja mākslas, vēstures un mūzikas mīļotājus uz nu jau, jāsaka, kārtējo kamermūzikas koncertu – visas pazīmes liek manīt, ka pirms vairākiem gadiem toreiz vēl Izstāžu zālē aizsāktā tradīcija ir veiksmīgi atjaunota. 

18. jūlija koncertā piedalījās Anda Pelēka-Martina (soprāns), Andrejs Bubinduss (klavieres), Sandra Bubindusa (vijole). 

Programmā: J.S.Baha, A.Vivaldi, G.Forē, E.Satī, M.Ravēla un Lūcijas Garūtas mūzika.

Anda Pelēka Martina (balss, soprāns) ir otrās vietas ieguvēja starptautiskajā konkursā «Porana Lyrica» Itālijā 2003. gadā. 2004. gadā pēc Sergeja Rahmaņinova Konservatorijas Parīzē absolvēšanas māksliniece ieguva pirmo vietu Leopolda Bellana starptautiskajā konkursā Parīzē. Anda regulāri sniegusi solo koncertus Francijā, Latvijā, Igaunijā, Itālijā.

Pianists Andrejs Bubinduss strādājis ar Elīnu Garanču, Intu Dālderi, Dzintaru Jurgelaiti, Jāni Kurševu un vairākiem citiem tagad profesionāliem māksliniekiem, kuriem nodevis savā koncertmeistara, koncertu un pedagoģiskajā praksē gūtās iemaņas – A.Bubinduss bijis koncertmeistars un pasniedzējs toreizējā Latvijas Valsts konservatorijā, Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā un Jelgavas Mūzikas skolā. J.S.Baha (1685.–1750.) 330. jubilejas gadā Andrejs Bubinduss veltījis koncerta atskaņojumu izcilā komponista Goldberga variācijām. 

Sandra Bubindusa (vijole) absolvējusi toreizējo Latvijas Valsts konservatoriju pie Voldemāra Stūrestepa un Voldemāra Šeļegova, strādājusi par vijolnieci Latvijas Nacionālajā operā un pašreiz ir vijoles pedagoģe Jelgavas mūzikas skolā.

Saistībā ar J.S.Baha 330. jubilejas gadu koncertā skanēs vairākas soprāna ārijas no  viņa kantātēm. 

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Koncerti