Mūzikas vidusskolas pedagogi rāda savu meistarību (FOTO) 1

Kaut varbūt ne ar tik oficiālu pompozitāti, kā dažam aizvēsturiskajos, dažam vēl tik nesenajos padomju varas laikos, bet Skolotāju diena, kurai, ja labi padomā, politisku saturu piekabināt būtu visai muļķīgi, Jelgavas Mūzikas vidusskolā allaž tiek svinēta sparīgi. Iespējams, pašos lielākajos juku laikos kādu rudeni svētki arī pagāja nepamanīti, bet galvenā tradīcija – Pedagogu koncerts – tiek ievērota nu jau ne pirmo gadu desmitu vien.

Kā liecina nosaukums, koncertā notiek savdabīga vietu maiņa, proti, uz skatuves muzicē pedagogi, bet viņu sniegumā cītīgi ieklausās skolēni (gribas ticēt, ne ar ļaunākajām domām – kaut nu «iemīļotais» pedagogs kļūdītos). Kaut gan spriedze, kā pēc šādiem koncertiem atzinuši vairāki tā dalībnieki, mēdz būt lielāka nekā parasti, jo audzēkņi bieži vien tiešām ir visprasīgākā klausītāju daļa (un ne jau ļaunprātības dēļ, gluži otrādi – lai viss izdotos pēc iespējas labāk). Oriģinalitātes ziņā Pedagogu koncerts varbūt var sacensties vienīgi ar Sieviešu dienas pasākumu, kur vīriešu kārtas pedagogi un audzēkņi veltī muzikālas dāvanas savām kolēģēm, tomēr senākas tradīcijas noteikti esot Pedagogu koncertam.

Tāpat kā pirms gada, koncerta scenārija veidošana un programmas sastādīšana bija uzticēta akordeona spēles pedagoģei Līgai Valterei. «Šoreiz varbūt būs mazāk dažādu jociņu un izklaidējošo momentu, kaut pavisam neiztikt arī bez tiem,» atbildot par šāgada īpatnībām, L.Valtere vērsa uzmanību uz koncertā, sevišķi tā pirmajā daļā, iekļauto nopietno autoru loku – J.S.Bahs, Mihails Gļinka, Pēteris Vasks.

M.Gļinkas uvertīru «Aragonas hota» bija izvēlējusies vesela pianistu «gvarde» – Meldra Krūmiņa, Silvija Audre, Natālija Prihodčenko un Silvija Karčevska, kurai talkā nāca dažādu sitaminstumentu speciālists Gundars Lintiņš. Baha e moll Sonāte savukārt izskanēja Sandras un Andreja Bubindusu izpildījumā. 
Kur ansambļi, tur arī Biruta Deruma, tikai ne pierastā un panākumiem bagātā «Rūta», bet atbilstoši spēles noteikumiem šoreiz ansamblis tika veidots no pašu skolas pedagogiem (Rūta Ziemele, Agnija Lanso, Tatjana Lakida, Māris Treijs un neiztrūkstošais G.Lintiņš), kuri atskaņoja B.Derumas skaņdarbu ar Valda Rūjas vārdiem «Cik tev apkārt baltu staru».

No sava akordeona pārāk tālu nešķīrās arī koncerta organizatore L.Valtere, kas veidojot trio kopā ar flautisti Danielu Grīnbergu un pianisti N.Prihodčenko, atskaņoja   citu Baha Sonāti – g moll (pirmo daļu).

P.Vaska «Mazo vasaras mūziku» izpildīja Maija Andersone (vijole) un Iluta Ozere (klavieres).

Dzejas dienu noskaņās ar romantisku «Sajūtu» balsij un klavierēm uzstājās Edīte Ziemele, bet Gunta Pavilona vadītais (šoreiz Agneses Šulcas diriģētais) Mūzikas vidusskolas koris klausītājus uzmundrināja ar «Visi ciema suņi rēja» Staņislava Broka apdarē.

Pēc nopietnās daļas skanēja arī nedaudz vieglāka žanra mūzika, kas gan nenozīmē, ka, piemēram, «Klāras šūpļa dziesma» no Džordža Geršvina pasaulslavenās operas «Porgijs un Besa», ko šoreiz atskaņoja obojists Dainis Cimmermanis ar S.Audri pie klavierēm, būtu kāds «vieglais gabals». T'āpat kā daļas no H.Villas-Lobusa Fantāzijas, ar ko klausītājus iepriecināja saksofonists Aigars Čudars un pianiste Anita Akmene.

Pūtējus pārstāvēja arī Mārtiņš Strēlis (trombons) un Jānis Ginters (trompete), kad koncerta noslēgumā atkal skanēja D.Gēršvins, pareizāk sakot, fantāzija par viņa dziesmu tēmām. Bet vēl pirms tam skatuve tika nodota Kārļa Krusta un viņa vadītā tā saucamā mazā «Combo» ansambļa rīcībā, un dzirdējām gan latviešu «Pūt, vējiņi», gan Djūka Elingtona amerikānisko «Mood Indigo». 

Savukārt itāļu repertuārā iejutās Kristīne Bīmane, kopā ar M.Treiju un G.Lintiņu atskaņojot Domeniko Modunjo «Volare».

Kā allaž, zinoša un atraktīva bija erudītā programmas pieteicēja mūzikas teorijas pasniedzēja Maruta Silkalne.

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Koncerti