Novembrī Jelgavā būs Liepājas Simfoniskais orķestris

Jauno koncertsezonu Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) aizvadīs topošās Liepājas koncertzāles gaidās. Tam par godu LSO aizsāks jaunu koncertu ciklu «Lielo dzintaru gaidot», aģentūru LETA informēja LSO sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Vēvere.

Jauno, nu jau 133.koncertsezonu, LSO atklās pavisam citā noskaņā nekā iepriekšējos gadus, proti, redzot, kā top orķestra jaunā mājvieta - koncertzāle «Lielais dzintars».«Koncertzāles «Lielais dzintars» būvniecības sākšana neapšaubāmi ir liels iedvesmas avots mūsu mūziķiem. Līdz ar to šīs, kā arī nākamās sezonas prioritāte ir pienācīgi sagatavoties un panākt kvalitātes izrāvienu, ieejot jaunajā zālē. Tas orķestrim ir papildus izaicinājums,» pastāstīja LSO vadītājs Uldis Lipskis.

Paredzēts, ka katrs cikla «Lielo dzintaru gaidot» koncerts norādīs uz topošo zāli un sagatavos vēl plašāku publiku augstvērtīgas mākslas baudīšanai Kurzemes reģionā. Pirmais šī cikla koncerts gaidāms 10.oktobrī, kad galvenā viesdiriģenta Luca Kēlera vadībā LSO pēc ļoti ilga laika atkal pieskarsies Antona Bruknera daiļradei.

«Novembrī īstenosim mūsu sapņu projektu - lielo Latvijas tūri. Spēlēsim gan Jelgavā, gan Rēzeknē, Cēsīs, Daugavpilī, Madonā un Balvos. Tā būs ļoti koncentrēta, apzināti šai tūrei veidota programma, kurā skanēs gan latviešu, gan krievu un Eiropas mūzika. Klausītāji varēs baudīt arī mūsu izcilā solista - čellista Ērika Kiršfelda - spēli,» informēja Lipskis.

Pievieno komentāru

Koncerti