Pareizticīgo Ziemassvētku koncerts aizkustina ne tikai pareizticīgos (FOTO) 1

Pareizticīgo Ziemassvētkiem veltītie koncerti, ko ar Jelgavas Domes un pašvaldības iestādes «Kultūra» atbalstu rīko Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvalde un Nacionālo kultūras biedrību asociācija, jau kļuvuši par iecienītu tradīciju – ne velti pilsētas kultūras namā tādi tiek rīkoti jau gandrīz desmit gadu pēc kārtas. Un, kā liecināja arī nule aizvadītās svētdienas pasākuma pārpildītā zāle, tas spēj ieinteresēt ne tikai dažādu konfesiju, bet arī ne pārāk reliģiozi noskaņotus skatītājus, jo Ziemassvētki ir piedošanas laiks, kad visi mēs ceram un noticam brīnumiem. Viens no tiem bija ielūgumu jeb ieejas biļešu izbeigšanās kultūras nama kasē. 

Dažus citugad par velti koncertprogrammu apmeklējušos varbūt izbrīnīja arī pašas ieejas biļetes. Gandrīz vai simboliskais viens eiro tika ziedots labdarībai un nonāca Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāles rīcībā.

«Nemaz nav tik svarīgi, lai koncerta laiks tieši sakristu ar pareizticīgo Ziemassvētkiem, jo pašā svētvakarā (6. janvārī) lielākā daļa taču apmeklē baznīcu vai svin ģimenes lokā,» skaidro Lolita Truksne, kura jau ierasti ir koncerta režisores godā, tāpat kā nu jau kuro gadu mākslinieciskā vadītāja ir Jeļena Vavilova, bet scenogrāfe – Anna Ziemele.

Šogad svinīgā koncerta apmeklētājus priecēja: solistes Eliāna Sanda Veinberga (kuru ar ģitāru pavadīja Gundars Caune), Anna Orlova, Reinis Zariņš (ksilofons), Roberts Sidorovs (čells), Sofija un Jeļizaveta Gridjuško (klavieres), Rīgas Visu Svēto pareizticīgo baznīcas ansamblis (diriģente Ksenija Sisojeva), koris «Zvonņica» (vad. Jeļena Vavilova), Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāles Svētdienas skolas bērni (vadītāja Ludmila Veržbicka). Koncertmeistars – Valdis Tensons.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Koncerti