Rītvakar ieskandinās Jelgavas Dziesmu svētkus 1

Šogad aprit 120 gadu, kopš Jelgavā notika Dziesmu un mūzikas svētki, informē Sabiedrisko attiecību pārvalde. Atzīmējot šo notikumu, 18. martā pulksten 19 pilsētas kultūras namā gaidāms Jelgavas Dziesmu svētku ieskaņas koncertuzvedums „Mirdzi kā zvaigzne”, kurā tiks godināti arī trīs citi šī gada jubilāri – Emīls Dārziņš, Rainis un Aspazija.

Speciāli koncertam izveidots Jelgavas svētku koris, kurā apvienojušies pilsētas un Jelgavas un Ozolnieku novadu koristi no koriem „Sidrabe”, „Zemgale”, „Mītava”, „Tik un tā”, „Skali”, „Spīgo”, „Svīri”, „Līga”, „Riti”, Svētās Annas baznīcas kora un Jelgavas Mūzikas vidusskolas mācību kora.

Šoreiz pie diriģenta pults nestāsies svētku korī iesaistīto koru vadītāji, bet gan cilvēki, kuri ikdienā ar tiem nestrādā, taču ar Jelgavu viņus vieno ciešas saites: bijušais Jelgavas rajona koru virsvadītājs Dziesmu un deju svētku virsdiriģents Jānis Zirnis, tagadējais Jelgavas apriņķa koru virsvadītājs Ints Teterovskis, Jelgavas Dziesmu un mūzikas svētku virsvadītājs Ivars Cinkuss, virkne pedagogu – Agris Celms, Gunta Paškovska, Gunta Kalniņa. Koncertā piedalīsies arī flautists Andis Klučnieks, tenors Jānis Kurševs, pie klavierēm – Edīte Ziemele.

Koncertā galvenokārt skanēs E.Dārziņa mūzika, kas savīsies kopā ar stāstījumu par Aspazijas dzīvi Jelgavā. Koncerta autors – Guntis Pavilons, režisors – Uģis Brikmanis. Biļešu cena – no 1 līdz 3 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

senās Jelgavas skati

https://www.draugiem.lv/user/202473/gallery/#/gallery/?pid=300134973

1895.gada Dziesmu svētku medaļa

www.draugiem.lv : Normunda Reča galerijās

pirms 6 gadiem, 2015.03.17 10:02

Koncerti