Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Savus lielākos solo ģitārists Aivars Gudrais sacerējis pats 7

Pulcējot draugus un domubiedrus, 10. maijā ar jubilejas koncertu “Dvēseles 6 stīgas” Jelgavas Kultūras namā viesosies ģitārists Aivars Gudrais. Kopā ar viņu uz skatuves kāps komponisti Mārtiņš Brauns un Jānis Lūsēns, dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Olga Rajecka, Uģis Roze, Zane Gudrā un Ieva Sutugova, mūziķi Raimonds Ozols (vijole), Juris Kristons (taustiņinstrumenti), Modris Laizāns (bass), Rūdolfs Dankfelds (sitamie instrumenti) un Andis Klučnieks (flauta, stabules). “Tā laimes sajūta rodas savstarpējās attiecībās. Ja Olgas 50 gadu jubilejas koncerts operā izdodas un esi labi nospēlējis, tad esi tik gandarīts, un tev nemaz nav jābūt operas vidū,” par dziedātājus pavadošo mūziķu otro plānu uz skatuves teic jubilārs, kurš koncerttūri atklās Ādažos tieši savā dzimšanas dienā – 6. maijā. Koncertos skanēs dziesmas un instrumentālā mūzika no Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna 80. gadu un vēlākas daiļrades, piemēram, “Lielais Alberts”, “Elpo”, “Nelaid, māte, bērnus mežā”, “Apvij rokas”, kinofilmas “Pūt, vējiņi” fināla mūzika, “Taisnība”, “Tēvu zeme”. Savulaik rokgrupās “Sīpoli”, “Zodiaks”, “Turaidas roze” A.Gudrais ienesa savu skaņu rokrakstu, daudzi solo ir viņa paša radīti. Sagaidot jubileju, īpašu prieku mūziķim sagādā kopā ar meitu Zani ierakstītais jaunais soloalbums “Saucēja balss”, kas būs pieejams koncertos.

– Kā radās doma par jubilejas koncertu?
Tuvojoties jubilejai, kolēģi, ar kuriem jau diezgan sen koncertēju, ieminējās, ka vajadzētu sarīkot koncertu. Nolēmu savā dzimšanas dienā kaut ko tādu noorganizēt Ādažu Kultūras centrā, turklāt Ādažu Mākslas un mūzikas skolā mācu bērniem un jauniešiem ģitārspēli. Sāku domāt, ko es varētu uzaicināt piedalīties koncertā. Man paveicās, ka visi, ko apzvanīju, teica – uz priekšu, spēlējam! Bija liels prieks par pretimnākšanu. Runājot ar producentu Aigaru Dinsbergu, nonācām pie domas rīkot koncertus arī citās Latvijas pilsētās.
Tad sāku veidot programmu, kādu es to iedomājos, šoreiz egoistiski raugoties no ģitāras pozīcijām. Principā jebkurā gan Imanta Kalniņa, gan Jāņa Lūsēna, gan Mārtiņa Brauna mūzikā ģitārai vienmēr bijusi atvēlēta ļoti liela vieta, par ko es visu dzīvi esmu bijis ļoti priecīgs. Tie ir arī galvenie komponisti, ko esmu spēlējis, kaut bijuši vēl citi projekti.


Publicitātes foto. Visu interviju lasiet 12. aprīļa “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Gaisma

Aivars ir lielisks ģitārists un superīgs cilvēks. Obligāti jāaiziet uz šo koncertu!

pirms 2 gadiem, 2018.04.12 23:03

.

Noskatījos Rampas Ugunis. Ļoti inteliģents un skaists cilvēks.Par paša minētajiem gadiem: nav taisnība.Tur krietni jāņem nost. Meita ļoti skaisti dzied.

pirms 2 gadiem, 2018.04.13 00:13

Onka

Tādam cilvēkam,kā Aivaram, jābūt par piemēru visiem ģitāristiem.Dažs labs,izmantojot savu "statusu",kāpj uz skatuves pillā,vai kaut ko saostījies/sarijies.Manuprāt,visi saprata manu mājienu.

pirms 2 gadiem, 2018.04.15 08:26

.

Aivars ir visādā ziņā pozitīvs cilvēks. Visa viņa mūziķu ģimene ir dievīgi cilvēki, kas viens otru atbalsta. Nezinātājiem - Zanei ir bērniņš ar īpašām vajadzībām, un visi pa daļai upurējuši kaut ko no sava profesionālā darba lauka, lai palīdzētu meitiņai, visvairāk sieviņa Iveta, labākā koncertmeistare mūzikas skolās.

pirms 2 gadiem, 2018.04.16 11:56

Zinu!

Aivars ir reti sastopama parādība, kad vienā cilvēkā satiekas talants un super liels cilvēkmīlestības procents, humors, darbīgums un ģimeniskums. Lai Dievs palīdz visai Gudro ģimenītei, brīnumjaukajai Zanei!

pirms 2 gadiem, 2018.04.16 16:54

..

no TVNET :
http://www.tvnet.lv/galleries/50637-aivara_un_zanes_gudro_soloalbuma_sauceja_balss_atversanas_svetki/image/1

pirms 2 gadiem, 2018.04.19 00:19

..

Jā, nu nesmuki gan, ka visās citās pilsētās šis koncerts ir izpirkts, izņemot Jelgavu. Sanāk, ka Jelgava ir nemuzikālākā pilsēta. Kādreiz šeit bija mūzikas vidusskola ...

pirms 2 gadiem, 2018.05.09 23:58

Koncerti