«Spīgo» dziedās klasiski, garīgi un mūsdienīgi 2

Daudzo muzikālo pasākumu klāstā īpašu uzmanību iesakām pievērst rītdienas vakaram Sv.Annas baznīcā, kur pulksten 19 koncertu sniegs viens no Latvijas labākajiem savas jomas kolektīviem – Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris «Spīgo».

Kā koncerta muzikālā un saturiskā pamatvērtība iecerēta laika gaitā pārbaudīta garīgā mūzika – koris atskaņos vairākas daļas no Antonio Vivaldi 18. gadsimta pirmajā daļā sacerētās mesas «Gloria». 

Taču «Spīgo» mākslinieciskā vadītāja Līga Celma-Kursiete ir no tām mūziķēm, kas allaž cenšas iziet no ierastajiem kanoniem un meklē ko neparastāku. Šoreiz tā būs mūsdienu komponista Karla Dženkinsa svīta «Adiemus». Negrēkojot pret īstenību, jāatzīst, ka «Spīgo» meiteņu izpildījumā maijā tā jau reiz izskanēja 4. vidusskolas koncertzālē diriģenta Aigara Meri virsvadībā kopā ar Jelgavas kamerorķestra un Mūzikas vidusskolas orķestrantu spēkiem. 

Šoreiz orķestra nebūs, bet ir pamatotas cerības, ka Latvijas Mūzikas akadēmijas klavierklases noslēguma kursa studente jelgavniece Sintija Šteinkopfa būs cienīga īpatnējās partitūras līdzspēlētāja.

«Tas ir kaut kas pa vidu starp tā saucamo pasaules mūziku un popmūziku,» par K.Dženkinsa «Adiemus» stāsta Līga. «Ļoti ritmisks un «popsīgs» skaņdarbs, kura autors ir velsietis, bet tekstam izmantota paša komponista sacerēta valoda, kur galvenais ir ritms un labskanība.»Maijā zāle sarīkoja īstas ovācijas, pēc kurām vienu cikla daļu pat nācās atkārtot. Cerams, ka rītvakar izpildītājiem izdosies aizraut arī citkārt vēso (dažbrīd gan nevietā trokšņaino) Sv.Annas baznīcas publiku. Ja kādam K.Dženkinss varētu šķist baznīcai par ņipru, koris «Spīgo» piedāvās arī Ērika Ešenvalda apgarotos «O salutaris hostia» un «Benedictus es». Diriģentes – Arta Jurgenovska un Liena Celma, koncertmeistare – Daiga Rudzīte.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Koncerti