Staļģenē sadancos Jelgavas novada kolektīvi

Uz tradicionālo “Ziemas sadanci” sestdien, 10. februārī, pulksten 17 Staļģenes Sporta hallē aicina Jelgavas novada tautas deju kolektīvi. Šogad sadancis īpašs ar to, ka ir viens no Latvijas simtgadei veltītā festivāla “Latvijas goda aplis” pasākumiem – tajā tiks cildināti novada iedzīvotāji, kuri paralēli ikdienas darbiem atrod laiku un iespēju dot ieguldījumu arī nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā caur tautas deju, informē Jelgavas novada pašvaldība. Savukārt no pulksten 19 līdz 21 ikviens interesents aicināts vērot unikālu “Staro Rīga” gaismas un mūzikas projekciju uz Staļģenes skolas ēkas sienas.

Festivāla “Latvijas goda aplis” laikā iedzīvotāji visa gada garumā katru nedēļas nogali aicināti viesoties citā novadā vai pilsētā, baudot kādu pasākumu, tādējādi iepazīstot vietējas nozīmes kultūrvēsturiskus faktus, notikumus, vietas un personības. “Goda apļa” pamatprincips – Latvijas tradīciju un novadu kultūras daudzveidības godināšana.

““Latvijas goda apļa” dalībnieki – novadi un pilsētas – aicināti piedāvāt kādu savam novadam raksturīgu pasākumu. Jelgavas novads 10. februārī visus aicina uz “Ziemas sadanci” Staļģenē,” stāsta pasākuma režisore Dace Vilne. ““Goda aplī” katrā novadā notiks godināšana. Mēs izvēlējāmies izcelt cilvēkus, tāpēc šoreiz pasākumā cildināsim uzņēmējus, zemniekus, sabiedriskos darbiniekus, ģimenes, kuras savu brīvo laiku piepilda radoši – dejo tautas dejas, tādējādi rūpējoties par latvisko tradīciju saglabāšanu. Jelgavas novada amatiermākslas kolektīvos šādu cilvēku ir daudz,” tā D.Vilne, uzsverot – pasākums būs iespēja uzzināt vai atkal atgādinās, cik aktīvi un radoši ir novada cilvēki.

Plānots, ka “Ziemas sadancī” Staļģenes Sporta hallē piedalīsies visi Jelgavas novada jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi. Jelgavas novada tautas deju kolektīvu virsvadītāja Ieva Karele stāsta, ka Staļģenē šajā dienā būs mazie Deju svētki. “Šīs vasaras nozīmīgākais notikums, protams, ir Dziesmu un deju svētki. Staļģenē mūsu dejotāji izdejos lielā svētku deju uzveduma “Māras zeme” repertuāru,” stāsta I.Karele, piebilstot, ka nesen vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi apguvuši horeogrāfijas, kuras svētku uzvedumā uz laukuma būs jādejo vienlaicīgi kopā ar bērniem un jauniešiem. Uz sadanci uzaicināti arī Jelgavas bērnu un jauniešu deju kolektīvi – bērnu un jauniešu centra “Junda” tautas deju kolektīvi, “Vēja zirdziņa” dejotāji, jauniešu deju kolektīvs “Skalbe”, kas piedalīsies kopējā uzvedumā. “Katru gadu kolektīviem pievienojas kāds jauns dalībnieks – kāds, kurš ne reizi nav bijis Deju svētkos, tāpēc šādi lieli koncerti novadā, kur vienlaikus uz laukuma dejo vairāki kolektīvi, ir labs treniņš, lai smeltos pieredzi. Savukārt skatītājiem kaut nedaudz būs iespēja sajust lielo svētku garšu,” pārliecināta I.Karele.

“Latvijas goda apļa” pasākumos klātesoši ir arī novada goda viesi, informē organizatoru pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.. Šoreiz šajā statusā būs 1935. gadā dzimušais Voldemārs Hermanis, kurš dzīvojis gan Iecavā, gan Jelgavas pusē. Strādājis laikraksta “Cīņa” redakcijā, intervējot politiķus, diplomātus un latviešu trimdiniekus un komentējot Padomju Savienības ārpolitiku līdzās pieredzējušajiem Mavrikam Vulfsonam un Nikolajam Neilandam. Vecāku paaudžu skatītāji V.Hermani visspilgtāk atceras kā ārpolitikas jautājumu komentētāju raidījumā “Globuss” Latvijas Televīzijā.

Vēl viens goda viesis būs Gunārs Jākobsons – Jaunsvirlaukā dzimušais sporta žurnālists, televīzijas un radio komentētājs, kurš galvenokārt komentējis hokeja un futbola translācijas. Par sporta žurnālistu nostrādājis vairāk nekā 50 gadu, un 2010. gadā viņam tika pasniegta Latvijas Gada balva sportā par mūža ieguldījumu. G.Jākobsons gan bija ne tikai sporta žurnālists, viņš vadīja arī bērniem, kā arī mākslai un literatūrai veltītus raidījumus, tajā skaitā leģendāro “Mikrofona aptauju”.

Pēc deju koncerta pie Staļģenes vidusskolas būs apskatāms viens no iecienītākajiem gaismas festivāla “Staro Rīga” objektiem “Emogrāfs”, kas ikviena dalībnieka sirdspukstus pārvērtīs mūzikā un žilbinošā mozaīkā. Gan muzikālo pavadījumu, gan attēla dinamiku noteiks tikai un vienīgi apmeklētāju sirds “informācija”. “Emogrāfa” apmeklētāju uzdevums ir vienkāršs – ievietot pirkstu ierīcē un skatīties savu sirdspukstu veidotajā mozaīkā, kuru nav iespējams ietekmēt ar apziņu.

Pasākumu rīko biedrība “Staro 100” sadarbībā ar Jelgavas novada Kultūras pārvaldi.

Foto no arhīva un publicitātes foto

Pievieno komentāru

Koncerti