“Tautumeitu” mērķis – celt tautas mūzikas latiņu

Pēdējā gada laikā Latvijā strauju popularitāti iemantojusi etnomūzikas grupa “Tautumeitas”, kurā apvienojušās sešas mūziķes – Asnate Rancāne, Laura Marta Arāja, Aurēlija Rancāne, Lauma Bērza, Ilona Dzērve un Laura Liepiņa. Jelgavas Kultūras namā izskanējis “Tautumeitu” un bungu un dūdu grupas “Auļi” kopīgā albuma “Lai māsiņas rotājas” noslēdzošais prezentācijas koncerts, uz kuru gan biļetes jau labu laiku pirms tā bija izpārdotas.

“Tautumeitas” šogad nosvinējušas divu gadu jubileju un turpina izkopt sev tuvo latviešu tradicionālo daudzbalsīgo dziedāšanu, kurā skolojušās pie teicējām un arī vokālajiem pedagogiem. “Tautumeitu” plānos ir ne vien popularizēt tautas mūziku tepat Latvijā, bet arī iekarot ārzemju tirgu. Kā atzīst grupas izveidotāja Asnate Rancāne, – lai ārzemēs gūtu panākumus, nav svarīgi, kādā valodā tu dziedi, taču sniegumam jābūt kvalitatīvam. Sarunā Asnate stāsta par grupas izveidošanos, sievišķās un vīrišķās enerģijas mijiedarbi sadarbībā ar “Auļiem” un dalību televīzijas šovā “X faktors”. 

– “Tautumeitas” radās laikā, kad gatavojāties savam koncert­eksāmenam Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. 
Galvenais iemesls bija mans koncerteksāmens, beidzot bakalaura studijas Mūzikas akadēmijas Etnomuzikoloģijas katedrā. Katram studiju beidzējam ir jāsagatavo koncerts, kurā viņš pauž kādu savu pētniecisko ideju. Tā kā mans bakalaura darbs bija saistīts ar Aulejas vokālās mūzikas pētniecību, šo mūziku arī atskaņojām. Loģiski, ka lielākā daļa grupas meiteņu ir akadēmijas etnomuzikoloģijas studentes, bet divas ir no malas – mana māsa Aurēlija un draudzene Laura Liepiņa.
Otrs iemesls – man jau sen bija vēlme izveidot profesionālu ansambli, kurā mēs varētu izpausties tieši daudzbalsīgajā dziedāšanā un arī radīt mūziku, kāda mums patīk. Koncerteksāmens pamudināja rīkoties.


Foto: Ēriks Kukutis un Dagne Puncule. Visu interviju lasiet 12. oktobra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Koncerti