Tirkīzkora ansamblis atskatās uz 5 darbības gadiem (FOTO)

Sākotnējais izbrīns par Žorža Siksnas Tirkīzkora ansambļa piecgades svinību rīkošanu pilsētas kultūras nama Mazajā, nevis Lielajā zālē ātri vien izplēnēja – pasākuma drīzāk intīmā, nevis pompozā gaisotne vedināja to drīzāk dēvēt par atmiņu vakaru TV šova «Koru kari 2» dalībniekiem un līdzjutējiem, nevis koncertu tā tradicionālajā izpratnē. 

«Nāc, lai varam kopā nodziedāt šo dziesmu,» ar tādu moto kādreiz sākās TV šovs, un tādu moto varētu likt arī svētdienas pēcpusdienai. Par visai detalizētu atskatu uz aizraujošo laiku un pārdzīvojumiem pirms pieciem gadiem gādāja toreizējā Jelgavas Tirkīza zilā zemes kora organizatore un darbības koordinatore Anita Liekna, atceroties gan, kā tika atrasts kormeistars un galvenais «motors» Ingus Leilands, gan kora publiskā seja un virsvadītājs Žoržs Siksna. Un katrs no posmiem, tai skaitā saviļņojošie dalībnieku atlases mirkļi (uz 16 vietām pieteicās ap 160 dalībnieku, dažs minēja pat divus simtus), tika ilustrēts ar muzikāliem priekšnesumiem.


Tā kā no toreizējā kora sastāva faktiski palikuši tikai trīs dalībnieki – Ingus Leilands,  Inita Kuģe un Katrīna Kreile, arī ar jauno papildinājumu skaitliskais sastāvs vairs atļauj saukties tikai par ansambli. Pa solo numuram, nu jau viesu statusā, tika Inetai Rudzītei, Anetei Kotovičai un Naurim Rolavam (kurš šova laikā dzīvojis Saldū). Savas akadēmiskā dziedātāja dotības parādīja Latvijas Mūzikas akadēmijā studējošais Jurģis Marcinkevičs. 

Bet Raimonda Paula «Muļķe sirds» un «Teic, kur zeme tā» 18. janvārī uz skatuves skanēja gandrīz kā sendienās, jo uz skatuves pabija gandrīz visi – gan «vecie», gan «jaunie» ar neiztrūkstošo Žoržu Siksnu priekšgalā. Un kur nu vēl dzīvespriecīgais itāļu (ja precīzāk, tad neapoliešu) «Funi culi funi cula», emocionālais «I Can Stop Lovin You», visu noslēdzot ar mūsu pašu latvisko «Klipu klapu, kaimiņ' Janka» Ingus Leilanda apdarē.

Pēc «Cauri pilsētai» un «Ripo tvaika bānītis», Noras Bumbieres fonda vadītājas Māras Zustrupas pateicības vārdiem un pašvaldības apsveikumiem (ko varēja uztvert arī kā atbalstu), kad korim R.Paula «Mēmajā dziesmā» pievienojās arī Viktors Lapčenoks, kļuva ļoti ticams, ka vismaz ansambļa veidā par Tirkīza zilo zemes kori mēs dzirdēsim arī vēl vismaz pēc pieciem gadiem.    

Foto: Rihards Lonskis

Pievieno komentāru

Koncerti