«Vīzija» svin jubileju (FOTO) 3

Ir dziesmas, ko iemācāmies un aizmirstam, bet ir tādas, kas paliek repertuārā. Tā pirms piektās jubilejas koncerta «Ziņām» stāstīja senioru vokālais ansamblis «Vīzija». Vairāk par katras dziesmas ceļu pie kolektīva ansamblis vēstīja sestdien Jelgavas Kultūras nama galerijā sanākušajiem klausītājiem.

Viena no pirmajām «Vīzijas» repertuārā ienākusi dziesma «Jāņtārpiņš un bite» (Gunas Agrumas mūzika, Vijas Semjonovas vārdi). Savukārt, 2013. gadā gatavojoties Latvijas vokālo ansambļu konkursa 2. kārtai, apgūta latviešu tautasdziesma «Bēdu manu, lielu bēdu» ansambļa vadītājas Lienes Gailes apdarē.

«Vīzija» ir regulāri viesi Vidzemes un Zemgales senioru sadziedāšanās svētkos «Daugav's abas malas» Salaspilī. Vienā šādā reizē, kad ansambļi bija aicināti uzstāties ar dziesmu no teātra izrādes vai kinofilmas, «Vīzija» senioru ansambļiem netradicionālā stilā sagatavoja «Nakts dziesmu» no filmas «Melnā vēža spīlēs». Savukārt Rūdolfa Šteina 80 gadu jubilejas piemiņas koncertā dziedātāji izpildīja komponista «Saki labu nakt'», ko sestdienas koncertā klausītāji uzņēma sevišķi silti.

Laika gaitā ansambļa repertuārs bagātināts latviešu tautasdziesmu apdarēm, latviešu komponistu oriģināldziesmām un dažādu komponistu dziesmu aranžijām, no kurām katrai ir ne mazāk par četrām balsīm. Tāda ir arī koncertā izpildītā Raimonda Paula «Cik klusa nakts», kas tiek dziedāta sešās balsīs. Piecu gadu laikā ansamblis apguvis vairāk nekā 40 dziesmu.

Koncertā uzstājās arī viesu kolektīvi – Jelgavas sieviešu vokālais ansamblis «Guns» (vadītāja Guna Agruma) un Burtnieku novada senioru jauktais vokālais ansamblis «Dziesmotā senatne» (vadītāja Inese Reinfelde).


Foto: Roberts Ķesteris

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ups!

Ak šausmas! Kā var dāmas gados iedomāties tērpiem šitādus kruzuļus un drapērijas ?!? Zini, Gailes kundze, tas atgādina detaļas no apbedīšanas biroja piedāvājuma.

pirms 4 gadiem, 2017.02.15 19:59

Koncerti