Konkurss “Dobeles ābolu kūka”

2.oktobrī jau 11. reizi  Dobelē norisināsies tradicionālie  Ābolu svētki. Jaunums šajos svētkos būs Dobeles pilsētas kultūras nama un Dobeles Amatu mājas organizētais konkurss “Dobeles ābolu kūka” sadarbībā ar maiznieka meistaru Aigaru Opihtinu. Konkursa mērķis ir izveidot un nostiprināt Dobeles Ābolu svētkos jaunu tradīciju, kā arī  popularizēt  amatu prasmes un kulināro mantojumu, informē Dobeles pilsētas kultūra nama direktore Lelde Klusa.

Konkursā var piedalīties ikviena fiziska persona. Pieteikšanās līdz 2021. gada 28. septembrim, nosūtot pieteikuma anketu uz Dobeles Amatu mājas e – pastu damatumaja@gmail.com  Dalībnieku pieteikuma anketu meklēt www.dobele.lv   www.kulturadobele.lv Konkursa dalībnieku skaits ir ierobežots.

Katrs dalībnieks uz konkursu ierodas ar mājās ceptu biskvītu, bet kūku noformē un dekorē konkursa norises vietā, Dobeles pilsētas kultūras namā. Kūkai jāizmanto tikai Latvijā auguši āboli. “Dobeles ābolu kūku” vērtēs žūrijas komisija četru ekspertu sastāvā, ņemot vērā dalībnieka ideju un oriģinalitāti, kūkas noformējumu, kompozīciju un garšu. Konkursa dalībnieki prezentē katrs savu kūku Amatu mājas pagalmā.

Visi konkursa dalībnieki saņems pateicības balvas un I – III vietas laureātiem balvas no maizniekmeistara A. Opihtina, Dobeles novada pašvaldības, AS “Dobeles Dzirnavnieks”, APP “Dārzkopības institūts” un Latvijas Maiznieku biedrības.

Foto: publicitātes

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide